Elf u polufinalu: Moćna Njemačka rasturila Grčku (VIDEO)

22 Juna
22:41 2012

Njemačka je u drugom četvrtfinalnom duelu Evropskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini, pobijedila selekciju Grčke sa 4:2.U prvom poluvremnu, Elf je bio mnogo bolji i praktično se igrala viktorija pred golom grčke reprezentacije. Shweinsteiger je već u 4. minuti zatresao mrežu nakon lijepe akcije, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda.Nijemci su od početka vršili pritisak, a u 23. minuti su imali najbolju priliku, kada je Oezil dobro pucao sa ivice šesnaesterca, ali Sifakis je odbranio. Već u narednom napadu, Reus je iskosa s desne strane oštro i prizemno šutirao, a grčki golman loptu poslao u korner.

U 25. minuti, Klose je zakasnio na jedan oštar centaršut sa desne strane, pa je propala nova prilika za Pancere. Reus je nedugo zatim ponovo odlično pokušao, a lopta je prohujala pored gola. Ipak, potpunu terensku nadmoć, Njemačka je krunisala u 39. minuti. Kapiten Lahm je odlično povukao loptu i sjajnim udarcem desnom nogom sa vrha šesnaesterca, donio zasluženu prednost Elfu.Schurrle je u sudijskoj nadoknadi odlično šutirao sa distance, nekoliko centimetara pored gola, pa se na odmor otišlo minimalnom, ali potpuno zasluženom prednošću Njemačke.Grčka, koja skoro da nije imala pretenzije prema njemačkom golu u prvom dijelu, već na otvaranju drugog poluvremena, došla je do izjednačenja. Odlična kontra u 55. minuti, Salpingidis je probio po desnoj strani i uposlio Samarasa, koji je zaista sjajno pratio akciju i donio pomalo iznenađujuće poravnanje Grcima, koji su se do toga trenutka konstantno branili.

Ipak, već u 61. minuti Nijemci dolaze do novog vodstva. Boateng je dobro centrirao sa desne strane, odbrana Grčke nije bila najbolje postavljena, a Khedira sjajnim volejom šalje loptu pod prečku Sifakisovog gola. Gekas je u narednom napadu Grčke, iz povoljne situacije loše šutirao, preko gola, pa je ostalo 2:1. U 68. minuti, riješene su sve dileme oko pobjednika. Sifakis je loše procijenio centaršut Oezila nakon slobodnog udarca, "zaplivao" u prazno, a Klose samo postavio glavu za sigurnih 3:1. Bio je to 64. gol Klosea za Elf i nedostaju mu još četiri pogotka da sustigne Gerda Muellera, najboljeg strijelca u povijesti njemačke reprezentacije.Ni tu Nijemci nisu stali, nastavivši sa napadima prema grčkom golu. U 74. minuti, Sifakis je odbranio udarac Klosea, a na odbijenu loptu natrčao Reus i sjajnim udarcem pogodio za velikih 4:1. Imali su Panceri još nekoliko dobrih šansi do kraja, da Grcima nanesu pravu katastrofu, ali su ipak Grci uspjeli smanjiti na 4:2, nakon igranja rukom Boatenga u kaznenom prostoru i penala koji je iskoristio Salpingidis u 89. minuti, za konačan rezultat ovoga meča.(Kliker.info-SC)