El Clasico : Puna mreža Reala na Nou Campu, hat trick Suareza u “petardi” Barce (Video)

28 Oktobra
19:55 2018

U derbi susrretu 10. kola Primera lige Barcelona je na Nou Campu deklasirala Real Madrid sa 5:1.

Barca je povela u 11. minuti kada je izvela sjajnu akciju po lijevoj strani, a nakon dodavanja Albe na pravom mjestu se našao Coutinho koji je pogodio za 1:0. Do drugog gola Katalonci su stigli u 30. minuti.

Varane je faulirao Suareza u kaznenom prostoru, a sudija Sanchez je nakon konsultacija VAR tehnologije pokazao na bijelu tačku. Urugvajac je preuzeo odogovrnost i jako preciznim udarcem povisio je na 2:0.

Ipak, nastavak je odlično počeo za Real koji je preko Marcela u 49. minuti smanjio i vratio se u meč. Već u 56. minuti Kraljevi su mogli do poravnanja, ali je stativa spasila Barcu nakon udarca Modrića. Samo pet minuta poslije domaći su uzvratili, ali je i Suarez pogodio stativu.

Posljednjih 15 minuta proteklo je u režiji fenomenalnog Luisa Suareza. Prvo je u 75. minuti postigao izvanredan pogodak glavom i riješio je sve dileme oko pobjednika, a u 83. minuti kompletirao je hat-trick.

Potpuni debakl evropskih prvaka upotpunio je Vidal u 87. minuti za konačnih 5:1 za Blaugranu za koju u ovome meču nije igrao povrijeđeni Lionel Messi.