El clasico opravdao očekivanja : Suarez presudio, veliko slavlje Katalonaca (Video)

22 Marta
23:07 2015

Suarez12

Fudbaleri Barcelone u ukupno 229, odnosno 170. prvenstvom „El Clasicu“ večeras na svom terenu savladali su Real Madrid, rezultatom 2:1.Prvi dio prvog poluvremena pripao je domaćima, iako je Real prvi zaprijetio kada je poslije udarca Ronalda lopta pogodila prečku Barcinog gola.

Ipak, u 19. minutu bilo je 1:0. Lionel Messi centrirao je iz slobodnog udarca, najviši u skoku bio je Jeremy Mathieu. Francuz je odlično šutirao glavom, što je bilo neodbranjivo za Ikera Casillasa.

No, gosti iz Madrida poslije primljenog gola zaigrali su bolje i odlučnije. Igrao se 31. minut kada Luka Modrić proigrava Karima Benzemu. Francuz, ali u dresu Reala sjajno petom asistira za Cristiana Ronalda koji udarcem iz prve matira Claudija Brava – 1:1. Do kraja prvih 45 minuta igre, u kojima je viđeno i pet žutih kartona, „kraljevski klub” imao je inicijativu i prilike, ali na odmor se otišlo u egalu.

Drugo poluvrijeme počelo je 100 postotnom šansom Benzeme, ali je Bravo sjajnom intervencijom spasio Katalonce. Realu su se promašaji osvetili u 56. minutu. Dani Alves briljantnim dugim pasom upošljava Luisa Suareza, koji fantastični prima loptu i razantno šutira u donji desni ugao gola Casillasa, pa je na semaforu pisalo, Barcelona 2 – Real 1.

Do kraja meča „plavo-crveni” apsolutno su kontrolisali igru. Da su iskoristili nekolicinu prilika fudbaleri Barcelone mogli su u konačnici i uvjerljivije trijumfovati.  Na tabeli španske Primera lige poslije 28. kola Barcelona je uvećala prednost nad drugoplasiranim Realom na četiri boda.