Edin Džeko blistao na Tottijevom oproštaju : Gol i dvije asistencije Dijamanta (Video)

28 Maja
21:17 2017

Krcati Olimpico oprostio se od legende. Francesco Totti posljednji put je u Rominom dresu danas istrčao na travnjak rimskog stadiona.

Roma je u ovom meču slavila s 3:2 protiv Genoe, a susret su obilježile snažne emocije svih koji su prisustvovali ovom historijskom trenutku.

Totti je u igru ušao u 54. minuti, kada je zamijenio Salaha. Kapitena su navijači pozdravljali klicanjem, mahanjem transparenata s njegovim likom, ali i suzama.

Pečat utakmici dao je i naš Edin Džeko, koji je ponovo pogodio za Romu i tako vrlo vjerovatno osigurao titulu prvog strijelca Serije A (ostalo je još nekoliko mečeva večeras da se odigra). Osim toga, Džeko je i dva puta asistirao.

Povela je Genoa golom Pellegrija u 3. minuti, da bi izjednačio naš Dijamant sedam minuta kasnije. Roma je potom povela u 74. minuti pogotkom De Rossija, na asistenciju Džeke, a Darko Lazović izjednačio u 79. minuti.

Konačan rezultat postavlja Perotti u 90. minuti, a asistent je ponovo fenomenalni kapiten bh. reprezentacije. Ovim trijumfom, Roma je osigurala direktan plasman u Ligu prvaka. U preostala, dosad odigrana, dva susreta posljednjeg kola, Napoli je savladao u gostima Sampdoriju, 4:2, dok je Cagliari pobijedio Milana, 2:1.

Edin Džeko je ove sezone postigao 29 golova u Seriji A i gotovo sigurno osvojio titulu prvog strijelca lige.