Džeko strijelac : City pobjedom krenuo u odbranu naslova (Video)

19 Augusta
21:19 2012

Dramatična utakmica na Etihadu, sa pet pogodaka. Od toga jedan i našeg Edina Džeke. City je na domaćem terenu otvorio novu sezonu Premiershipa pobjedom nad Southamptonom (3:2), a susret je obilježila i povreda Sergija Aguera, kojeg je Džeko zamijenio na početku utakmice.Samo nakon desetak minuta igre, Sergio Aguero zadobio je, izgleda ozbiljniju povredu, a Roberto Mancini umjesto Argentinca u igru je uveo Džeku. Carlos Tevez oboren je u protovničkom šesnaestercu, ali sa bijele tačke nije uspio postići pogodak Samir Nasri.Ipak, francuski veznjak odužio se Tevezu u 40. minuti asistiravši mu za pogodak. Na odmor se dotišlo sa prednošću Građana, a u nastavku utakmice prvu priliku imao je Džeko, ali njegov udarac je zaustavljen. Nakon toga nekoliko puta igrači Cityja mogli su uposliti Dijamanta, no to nisu učinili.

Nakon karambola u šesnaesetrcu Cityja u 59. minuti, za izjednačenje pogodio je Rickie Lambert. Građani su nakon toga krenuli u totalnu ofanzivu, a nakon jednog kornera za Građane uslijedila je velika gređka. Jack Rodewll pokupao je uposliti saigrača, ali dao je loptu u noge gostima, koji su istrčali sjajnu kontru, a na kraju je pogodio Steven Davis.Jedan naizgled bezopasan napad Cityja u 72. minuti završio je pogotkom. Vincent Kompany pokušao je pogoditi sa vrha šesnaesterca, lopta se odbila do Yaye Tourea, koji petom asistira petom za Džeku, a našem Dijamantu nije bilo teško pogoditi, jer je bio na pravom mjestu.Potom uslijedili su još veći napadi Cityja, a Džeko je pokušao pogotii glavom sa nekoliko metara, ali iz veoma teške pozicije, te je lopta otišla malo pored gola. Građani su imali veliku želju doći do sva tri boda, što im je na kraju omogućio Nasri u 80. minuti. (Kliker.info.SC)