Džekin odgovor na Spallettiju : Gol i asistencija u visokoj pobjedi Rome protiv Sampdorije (Video)

19 Januara
23:23 2017

Plasman u četvrtfinale Kupa Italije fudbaleri Rome osigurali su pobjedom nad  Sampdorijom koju su na domaćem Olimpicu savladali rezultatom 4:0, a u listu strijelaca upisao se i kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko.

Rimska Vučica do vodstva je stigla u finišu prvog poluvremena kada je belgijski reprezentativac Radja Nainggolan pogodio u 39. minuti utakmice.

Nakon samo tri minute igre u drugom poluvremenu Stephan El Shaarawy asistencijom za 19. ovosezonski pogodak Edina Džeke u svim takmičenjima donekle se iskupio za situaciju iz prvog poluvremena u kojoj nije uposlio najboljeg bh. napadača koji je bio odlično pozicioniran.

Džeko je pogodio iz svoje prve šanse na meču i tako na najbolji mogući način odgovorio na “kritike” kojima ga je želio “probuditi” trener Luciano Spalletti.

Nekoliko minuta nakon drugog gola Vučice mogao je Dijamant ovosezonski golgeterski učinak zaokružiti na 20 pogodaka, no ispriječila se stativa.

Umjesto 20. gola Džeko je u 61. minuti upisao šestu asistenciju i tako se popularnom Faraonu na pravi način revanširao za proigravanje kod gola za 2:0.

Minut nakon trećeg gola Džeku je na terenu zamijenio legendarni Romin kapiten Francesco Totti.

Konačnih i uvjerljivih 4:0 drugim golom na utakmici postavio je Radja Nainggolan.

Za plasman u polufinale Kupa Italije Roma će se boriti s Cesenom, bivšim klubom našeg Milana Đurića.