Dijamant utišao Stamford Bridge : Džeko spektakularnim golovima proslavio stoti nastup za Romu (Video)

18 Oktobra
23:24 2017

Chelsea i Roma su odigrali sjajan meč na Stamford Bridgeu u trećem kolu grupe C Lige prvaka (3:3), a klasu i na Stamford Bridgeu dokazao je Edin Džeko, koji je postigao dva gola Plavcima.Poslije prilika Alvara Morate i Diega Perottija na početku utakmice, Chelsea je došao do prednosti u 11. minuti kada je David Luiz iskoristio jednu poklonjenu loptu i postigao je sjajan gol sa 20-ak metara.

U nastavku bilo je nekoliko dobrih šansi, a u 37. minuti Eden Hazard je udvostručio prednost Plavaca. Činilo se da će Chelsea lako do pobjede, ali u 40. minuti nakon sjajnog soloprodora Kolarova, srbijanski fudbaler postigao je odličan gol za 2:1.

Vučica je u drugom dijelu konstantno pokušavala doći do izjednačenja. Pokušavali su Gerson i Perotti, ali nije bilo promjene do 64. minute, kada je fantastičan gol za 2:2 postigao Džeko.

Već u 70. minuti desio se potpuni preokret, a strijelac za 2:3 bio je Džeko, koji je ovaj put pogodio glavom. Prednost rimskog kluba trajala je samo pet minuta, jer je Hazard drugim golom donio novo izjednačenje.

U nastavku Džeko je imao još jednu veliku šansu, no do kraja je ostalo 3:3.