Bundes liga :Wolfsburg rasturio Borussiju Dortmund, dva gola Džeke (VIDEO)

13 Maja
04:24 2009

Wolfsburg je do prednosti došao u 15. minuti pogotkom Džeke koji je iskoristio sjajnu asistenciju Josuea. Najbolju priliku u prvom dijelu imali su gosti iz Dortmunda ali je Frei bio neprecizan iz idealne pozicije. Poèetkom drugog dijela Džeko koristi grešku Owomoyele te idealno upošljava Grafitea koji je precizan te Wolfsburg vodi 2:0. Dortmund je susret okonèao s deset igraèa jer je iskljuèen Boateng zbog grubog i nesmotrenog starta. To je naravno iskoristio domaæin za novi pogodak i uvjerljivu pobjedu 3:0, a strijelac je Edin Džeko kojem je uslugu vratio Grafite pošto je idealno ubacio za Džeku koji i dalje vuèe Wolfsburg ka naslovu prvaka.Sve zanimljivo na Allianz Areni dogodilo se u drugom poluvremenu dok je prvi dio protekao u iznimno nezanimljivoj predstavi. Luca Toni je veæ u 47. minuti doveo Bayern u vodstvo a slièan pogodak postigao je Ribery nedugo zatim nakon što ga je idealno uposlio Podolski. Poslije drugog pogotka potpuno se raspala igra Leverkusena te je treæi pogodak Bayern postigao kao da je na treningu jer su èak èetiri nogometaša Bayerna bila protiv jednog Leverkusena a Podolski je bez problema završio brzi kontranapad za uvjerljivih 3:0.
I treæi aspirant za naslov prvaka, Hertha, je zabilježio sigurnu pobjedu na gostovanju u Kolnu 2:0. Prvi pogodak postigao je Cicero u 42. minuti ali sve zasluge pripadaju Panteliæu koji je sjajno prošao po lijevoj strani i onda je idealno asistirao za Cicera kojem nije bilo teško pogoditi mrežu. Pobjedu je ovjerio Ebert u drugom poluvremenu na sretan naèin jer se lopta nakon njegovog udarca odbila od obrambenog igraèa Kolna te je promijenila smjer i odsjela u mreži. U sudaèkoj nadoknadi Chihi je lijepim pogotkom s 20 metara pogodio za Koln koji ipak nije uspio izbjeæi novi poraz.Hannover je slavio na gostovanju kod Karsluhera 3:2 iako je gubio 2:0, a ovim porazom Karsluher se gotovo sigurno oprostio od Bundeslige. (Kliker.info-Sportin)