Bundes liga : Džeko golom u posljednoj minuti spasio Wolfsburgu bod (Video)

18 Decembra
21:48 2010

Wolfsburg i Hoffenheim u bh. derbiju 17. kola Bundeslige remizirali su u „vučijem gradu“ – 2:2. Edin Džeko pogotkom u sudijskom vremenu utakmice rastužio je saigrače iz naše reprezentacije, Vedada Ibiševića i Sejada Salihovića.Nakon veoma dobrog otvaranja utakmice i nekoliko propuštenih prilika, od kojih je jednu 100 postotnu imao i Ibišević, Hoffenheim je poveo pogotkom Brazilca Luisa Gustava u 34. minutu. Odlično je šutirao sa 25 metara i savladao Benaglija. Samo šest minuta kasnije Ibišević asistira za Sigurdssona koji je udvostručio prednost gostiju.Do 75. minuta na semaforu pisalo je 0:2.

A, onda na dodavanje Grafitea, Diego vraća „vukove“ u igru. Džekin trener Steve Mclaren bio je pred otkazom. Međutim, spasili su ga Balkanci. Hrvat Mario Mandžukić uposlio je Džeku koji je postavio konačan rezultat meča.Džeko i Salihović igrali su tokom cijelog susreta, dok je Ibiševića minuta prije kraja susreta zamijenio Mlapa. Salihović je u 77. minutu zaradio žuti karton.U ostalim današnjim utakmicama 17. kola Bundeslige lider Borussia iz Dorthmuna poražena je na gostovanju kod Eintarchta (0:1), a briljirao je Španac Raul koji je u dresu Schalkea postigao hat – trick.Rezultati: Wolfsburg – Hoffenheim 2:2, Eintracht – Borussia D. 1:0, Schalke – Koeln 3:0, Nurnberg – Hannover 3:1, Werder – Kaisreslautern 1:2. Trenutni poredak na tabeli: Borussia 44 boda, Bayer (-1 utakmica) 32, Hannover 31, Mainz (-1) 30, Hoffenheim 27, Freiburg (-1) 27, Bayern (-1) 26… Wolfsburg je na 14. mjestu sa 18 osvojenih bodova.  (Kliker.info-scsport)