Asmir Begović i Edin Džeko obilježili “infarkt završnicu” na Britanniji (VIDEO)

15 Septembra
20:09 2012

Remizirali su sa 1:1 na "Britannia" stadionu Stoke City i Manchester City u izuzetno kvalitetnoj utakmici četvrtog kola engleskog Premiershipa.Od prve minute mrežu domaćina branio je Asmir Begović, te u ovom susretu možda bio i najbolji pojedinac svoje momčadi, ali i glavni kandidat za titulu igrača utakmice. Poveo je Stoke preko Croucha u 15. minuti utakmice. Domaćini su izveli korner, a visoki napadač uz pomoć ruke smirio loptu, te je plasirao u mrežu Joe Harta.Debitant Javi Garcia koristi nesmotrenost odbrane Stoke-a, te poravnava rezultat dvadeset minuta poslije. Španjolac je najviši u skoku nakon prekida i greške domaćeg igrača Adama koji lošim kretanjem u svom šesnaestercu Javi Garciu ostavlja nesmetanog da šutira glavom i pogađa mrežu uistinu u tom trenutku nemoćnog Asmira Begovića.

U drugom poluvremenu gledamo većinom dominaciju šampiona Engleske koji u više navrata dolazi do izglednih prilika, no Begović je svaki put nepremostiva prepreka igračima Manchester Citya.Edin Džeko ulazi u igru tek u 90. minuti nakon čega Manchester City izvodi korner sa lijeve strane. Najviši u skoku je ponovo Garcia, no Begović pokazuje svoje fantastične reflekse, te na kraju uz pomoć stative brani šut, koji su već mnogi vidjeli u golu.No, tu napetostima i neizvjesnosti na ovom meču nije kraj, obzirom da u posljednjim sekundama meča dugu loptu Nasrija Edin Džeko pretvara u lob udarac koji odlazi preko Begovića, no koji sa nekoliko centimetara ispred gol linije izbija branič Stoke Citya Shawcross.Sve u svemu odlična partija našeg Begovića, ali i izvrsno iskorištenih nekoliko minuta igre našeg Edina Džeke, koji će nadamo se u utorak, u prvom kolu Lige Šampiona zaigrati od prve minute za svoj City protiv Reala iz Madrida. (Kliker.info-Reprezentacija.ba)