Engleska- Slovačka 2-1 : Englezima drama protiv Slovaka za plasman u četvrtfinale Video)

30 Juna
21:31 2024

Fudbaleri  Engleske tek su nakon produžetaka uspjeli savladati Slovačku i izboriti plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj.

Iako su daleko skuplji tim, članovi “Gordog Albiona” žestoko su se morali pomučiti protiv borbenih Slovaka koji su poveli u 25. minuti pogotkom Schranza i lavovski branili svoju prednost.

Ipak, u petoj minuti sudijske nadoknade utakmice u Kelnu, Bellingham maestralno šalje loptu u mrežu za 1:1 i za produžetke.

Već u prvom minuti nadoknade je 2:1 za Englesku, a strijelac je bio Kane. Ovo je bio konačni rezultat za kraj slovačkih nada i plasman engleske selekcije među osam najboljih timova “Starog kontinenta”.

Stopostotna ‘Furija’

Nešto kasnije, tačnije u 21 sat, počinje duel velikana Španije i novajlije na svjetskoj sceni Gruzije. Gruzijci su na početku turnira pretrpjeli težak poraz od Turske (1:3), a u drugom kolu su igrali 1:1 sa Česima. Najveće iznenađenje priredili su u trećem kolu kada su sa 2:0 nadigrali favorizovani Portugal.

Španija je bila u svojevrsnoj „grupi smrti“ sa Italijom, Hrvatskom i Albanijom, ali su u nastavak prošli sa stopostotnim učinkom i bez primljenog gola. Prvo su sa 3:0 savladali Hrvate, a sa Italijanima i Albancima su igrali 1:0.

U timu Gruzije neće biti Mekvabišvilija zbog žutih kartona, dok je kod Španije upitan nastup Navasa zbog povrede stopala.