Premijer liga BiH : Katastrofa Veleža u Orašju

30 Marta
03:01 2008
Najuvjerljiviju pobjedu u 20. kolu ostvarili su nogometaši Orašja, koji su sa visokih 6:0 svladali Velež. Već nakon dvadesetak minuta igre Orašani su imali velikih 3:0, a najbolji igrač na utakmice Senad Mujić postigao je u nastavku hat-trick i tako nanio Veležu najveći poraz u ovoj sezoni.Niz od četiri uzastopna poraza Modriča je prekinula pobjedom nad Slavijom s minimalnih 1:0. Pogodak odluke postigao je Dugić petnaest minuta prije kraja susreta.Najprijatnije iznenađenje proljetnog dijela, trebinjski Leotar, doživio je prvi poraz u nastavku sezone. Mario Ivanković je sa dva pogotka donio pobjedu Zrinjskom od 2:1 protiv neugodnog Leotara, koji je kapitulirao nakon skoro 500 minuta bez primljenog pogotka.Sarajevo je teže od očekivanog došlo do tri boda protiv Travnikom, a pitanje pobjednika riješio je Kurto u 38. minuti susreta. Očekivanu pobjedu upisali su nogometaši Laktaša protiv otpisanog Žepča (2:0). Za pobjedu Laktaša zaslužan je Slaviša Ujić, koji je za manje od pola sata provedenih na terenu postigao dva pogotka i zaradio crveni karton.Do vrijedna tri boda u borbi za opstanak nogometaši Jedinstva došli su u utakmici protiv Posušja (3:2). Gosti su se pokazali kao izuzetno neugodan protivnik, ali su na kraju bodovi ipak ostali u Bihaću. (Kliker.info-Sportin )