Ponovo jasna poruka NATO saveza : ‘Ponavljamo svima, ovo nije 1992.!‘
Nakon što je u srijedu ujutro Tužiteljstvo Bosne i Hercegovine izdalo naredbu za privođenje predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, premijera Radovana Viškovića i predsjednika Narodne skupštine Nenada Stevandića, oglasio se NATO savez.
‘NATO ostaje čvrsto opredijeljen za stabilnost ove regije i za suverenitet, teritorijalni integritet i sigurnost Bosne i Hercegovine‘, poručeno je iz Saveza.
Također je istaknuto da je Daytonski mirovni sporazum kamen temeljac mira u BiH i da se mora poštovati.
‘Podržavamo Ured visokog predstavnika, neprihvatljive su sve radnje koje potkopavaju Dayton, ustavni poredak ili nacionalne institucije, zapaljiva retorika i postupci su opasni i predstavljaju direktnu prijetnju stabilnosti i sigurnosti Bosne i Hercegovine‘, piše u saopštenju .
‘On je jasno stavio do znanja da ‘ovo nije 1992. godina‘ i da su NATO i njegovi međunarodni partneri prisutni i angažirani u Bosni i Hercegovini te neće dopustiti da nastane sigurnosni vakuum. Na kraju je naglasio da je Alijansa opredijeljena za suradnju s Bosnom i Hercegovinom‘, poručeno je iz NATO saveza.
(Kliker.info-JL)
Komentari