Zrinjski – Široki 2:4

20 Novembra
06:38 2006

Već nakon uvodnih minuta vidjelo se da se Široki u Mostaru neće braniti. Rano vodstvo gostima donio je Pandža koji je jednu ubačenu loptu dodirnuo, a to je bilo dovoljno da prevari Mitrovića. Zrinjski je preko Matka propustio izglednu šansu za izjednačenje, a kako to u nogometu biva kazna je brzo stigla. Celson je protutnjao po desnom boku, idealno ubacio a Bubalo je bio brži od centralnih braniča Zrinjskog i to je bilo 0:2.
Zrinjski je golom Đurića uspio smanjiti rezultat, a bura protesta gostujućih nogometaša zbog navodno zaleđa završena je tako što je Vasilj dobio žuti karton. Na poluvrijeme se otišlo s dva gola prednosti Širokog jer je Wagner silovitim udarcem rasparao mrežu Mitrovića. Treba reći da je i ovom golu Širokog kumovala slaba intervencija uže obrane Zrinjskog.
U nastavku se očekivao pritisak domaćina, no gosti su predvođeni sjajnim Pandžom s lakoćom zaustavili sve napade Zrinjskog. Zrinjski je preko Matka u dva navrata uspio zaprijetiti vratima Vasilja koji je bio vrlo siguran. Široki je golom Puljiza povećao vodstvo na 4:1, da bi u posljednjim minutama Prodanović pogodio prazna vrata nakon što je Vasilj za kratko odbio udarac Đurića. Neočekivana ali potpuno zaslužena pobjeda Širokog, koji je pod Bijelim brijegom pokazao partiju dostojnu aktualnog prvaka.