Zmajići zaledili kockaste : Kadeti BiH savladali Hrvatsku za četvrtfinale EP-a

13 Augusta
03:29 2015

cetvrtfinale4Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je pobjedom nad selekcijom Hrvatske od 86:59, u trećem kolu druge runde Evropskog prvenstva za igrače do 16 godina u Litvaniji, osigurala prolaz u četvrtfinale.Kadeti su nastavili pobjednički niz nakon što su u utorak savladali Francuze.Sportska javnost očekivala je da izabranici selektora Josipa Pandže trijumfuju u susretu sa Hrvatima koji su do sada imali četiri poraza te nisu imali šansi za prolaz dalje na EP-u.

Bh. kadeti su odmah silovito krenuli u utakmicu davši do znanja suparničkoj reprezentaciji da večeras nije njihova noć. Interesantno, kao i sinoć protiv Francuza, prvu četvrtinu su dobili ubacivši duplo više koševa od protivnika (22:11).U drugoj dionici su malo stavili ručnu na gas pa su je zaključili sa 4 koša razlike. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 44:28 za najbolje sinove BiH.Najefikasniji na poluvremenu u našoj reprezentaciji su bili Musa sa 16 i Čampara sa 11 poena. Musa je pridodao i pet skokova i tri asistencije, dok je Čampara također imao jedan skok i dvije asistencije.

Mladi Zmajevi su u treću dionicu ušli još furioznije nego što su bili u prvom dijelu. Za 10 minuta dali su Hrvatima 22 koša i tako prije posljednje četvrtine potvrdili novu pobjedu.Četvrta dionica bila je stvar formalnosti i samo se čekalo koji će biti rezultat na kraju meča. Ovaj dio utakmice ponudio je najizjednačeniji košarku na susretu. Naši su igrali koliko im treba, a Hrvati su pokušali da izgube meča sa što manjom razlikom.Sanjin Čampara je predvodio naše kadete sa 21 poenom i šest asistencija, Džanan Musa je ubacio 17 poena uz pet skokova i sedam asistencija, a Aljoša Janković je ubacio 10 poena. Njegoš Sikiraš je bio sjajan također sa 12 poena i devet skokova. Kod Hrvatske je najefikasniji bio Darko Bajo sa 16 poena i 10 skokova.