Zmajevi krenuli pobjedom : Preokretom do historijske pobjede!

16 Januara
15:28 2015

Qatar 2015 M2 BIH vs IRIRukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas selekciju Irana 30:25 u susretu 1. kola Svjetskog prvenstva i to nakon fantastičnog preokreta.Nakon što se u uvodnih 15 minuta igralo gol za gol, Iran je prvi stvorio osjetniju prednost. Golman Hejdari se razbranio, a Iranci su brzom igrom lagano probijali našu odbranu.Konstantno su Iranci imali prednost od dva do tri gola. Izabranici Dragana Markovića su pravili veliki broj tehničkih grešaka, što su naši protivnici maksimalno koristili.

Finiš prvog dijela donio je po prvi put i četiri gola prednosti za Iran, a na odmor se otišlo rezultatom 16:12 u korist Iranaca.Fantastično je naša selekcija otvorila drugo poluvrijeme. Sjajnom odbranom ostavili smo Irance bez gola 10 minuta, te smo došli do vodstva od 19:16.Ipak, ponovo naši rukometaši dozvoljavaju povratak Irancima. Serijom od 3:0 Iran stiže do izjednačenja rezultata na 19:19. Međutim, naša selekcija ponovo radi sjajan posao. Odbrana je funkcionisala perfektno, te smo u 47. minuti stigli po prvi put do plus četiri (24:20).Do kraja je naša selekcija bez većih problema čuvala prednost. Iranci nisu uspjeli da ugroze vodstvo naše selekcije, te smo stigli do prve, povijesne pobjede na Svjetskom prvenstvu.