Zmaj na kvadrat : Kenan Kodro ponovo pogodio i ovjerio povratak Osasune u Primeru (Video)

18 Juna
21:41 2016

kodro9Osasuna se nakon dvije godine igranja u nižem rangu vratila u špansku Primeru.Klub iz Pamplone večeras je u revanš susretu baraža pobijedio Gironu s 1:0 i tako s ukupnih 3:1 pobijedio u utrci četiri kluba koja su regularni dio okončali na trećem, četvrtom, petom i šestom mjestu. Zanimljivo je da je Osasuna regularni dio završila kao šestoplasirani tim, i to uz mnogo sreće u posljednjem kolu u kojemu su se poklopili i rezultati i na drugim terenima.

Ključni čovjek u Osasuninom uzletu ka društvu najboljih bio je bh. internacionalac Kenan Kodro. On je i večeras svojim pogotkom odlučio pobjednika. Igrao se 48. minut kada je Kodro iskoristio grešku domaće odbrane, te hladnokrvno pogodio za veliko slavlje gostujućih navijača. Bio je to Kodrin treći pogodak u ključnim mečevima baraža, ukupno sedmi u sezoni i četvrti na posljednjih pet mečeva. Kodro je pogađao i u prvom polufinalnom i prvom finalnom meču doigravanja.

Kenan je večeras zamijenjen u 75. minuti susreta. Girona je u večerašnjem susretu imala više od igre i mnogo više prilika za pogodak, međutim to im nije donijelo željeni rezultat. Prvi meč okončan je rezultatom 2:1 u korist Osasune. Zanimljivo je da je u prošloj sezoni Osasuna u posljednjem kolu jedva spasila drugoligaški status u Segundi.

Kenan Kodro je u više navrata izrazio želju da poput svog oca Mehe zaigra u dresu reprezentacije naše zemlje. Skauti Nogometnog saveza BiH već dugo ga prate, a do debija je potrebno da Kenan promijeni sportsko državljanstvo i dobije pasoš BiH. On će već u narednim danima doći na odmor u Mostar što je prilika za ljude iz NFS BiH da reaguju.