Željo do pobjede na krilima navijača

13 Marta
03:37 2008
Sarajevo je prvo došlo u vodstvo. Igrala se 8. minuta kada se Turković oslobađa svojih pratitelja i, s nekih dvadesetak metara, majstorski pogađa mrežu nemoćnog Šehića. Nešto kasnije je dobru priliku za poravnanje propustio Pelak, koji iz dobre situacije pogađa prečku.U 21. minuti Željezničar dolazi do poravnanja. Štilić ubacuje s desne strane, a branič Sarajeva Semjon Milošević loptu kratko odbija do Rovčanina, koji sa dva metra pogađa za 1:1.Sarajevo je ponovno moglo do vodstva u 36. minuti kada Milošević šutira glavom pod samu prečku, ali se iskazao vratar Željezničara Ibrahim Šehić. S druge je strane probao Rovčanin, ali njegov udarac zaustavlja Alaim.Pred sam kraj prvog dijela Željezničar ipak dolazi do vodstva. Štlić je izveo slobodni udarac s desne strane, a najviši u skoku je Cocalić, koji najprije pogađa Milenkovića, a onda odbijenu loptu posprema u mrežu za 2:1.U nastavku smo gledali dosta otvorenu igru sa po nekoliko prilika s obje strane, ali su mreže mirovale sve do 70. minute. I ovaj put je u glavnoj ulozi Štilić koji izvodi korner s desne strane, a Dino Muharemović glavom zakucava loptu u mrežu Alaima za konačnih 3:1. Spomenimo još da je u samoj sudačkoj nadoknadi Štilić zaradio drugi žuti, odnosno, crveni karton.Željezničar je ovom pobjedom stekao značajnu prednost pred uzvrat koji se igra za sedam dana na stadionu Asim Ferhatović Hase.(Kliker.info-Sportin)