Završnica za infarkt : Van Persie presudio Građanima (Video)

09 Decembra
16:45 2012

Veliki mančesterski derbi u okviru 16. kola engleskog Premiershipa, završen je pobjedom Manchester Uniteda (2:3). Ovaj susret donio nam je nevjerovatna završnicu. Robin Van Persie je donio veliku pobjedu Crvenim đavolima u sudijskoj nadoknadi.Na početku susreta Mario Balotelli je imao dvije prilike. Kontraverzni Talijan je prvo u 6. minuti pokušao iz slobodnog udarca, a David De Gea je izbacio loptu u korner, da bi u 11. minuti šutirao preko gola, nakon što ga je uposlio Gael Clichy.Iako su Građani više napadali na otvaranju utakmice, Crveni đavoli su poveli u 16. minuti preko Waynea Rooneya. Ashley Young je nakon duplog pasa sa Robinom Van Persiejem uposlio napadača engleske reprezentacije, koji je zatresao mrežu nemoćnog De Gee.

Poslije toga uslijedile su prilike Sergija Aguera na jednoj strani i Van Persieja na drugoj, da bi u 29. minuti Rooney postigao drugi pogodak. Nakon centaršuta Rafaela sa desne strane, napadač Uniteda zakucao je loptu u mrežu ljutih rivala.Do kraja prvog poluvremena pokušavali su Tom Cleverly i Van Persie na jednoj strani, te Gareth Barry na drugoj, ali na odmor se otišlo rezultatom 2:0. Početak drugog dijela utakmice obilježio je Mario Balotelli. Talijan je zbog igranja petom iznervirao Mancinija, koji ga je izveo iz igre, a šansu dao Carlosu Tevezu.U 60. minuti Crveni đavoli su još jednom zatresli mrežu domaćih. Nakon puta Van Persieja, Young je pogodio, ali pomoćni sudija je podigao zastavicu. Odmah je uslijedila akcija Cityja. Šutirao je Tevez, zatim David Silva, te je Argentinac još jednom pokušao, ali bezuspješno. Na kraju lopta dolazi do Yaye Tourea, koji pogađa za 2:1.City je u nastavku napadao. Imao je više od igre. Veliku priliku imao je Tevez u 68. minuti, ali je previše oklijevao. I Silva je u 79. minuti mogao do izjedanačenja, ali njegov udarac zaustavila je stativa. Građani nisu odustajali, nastavili su napadati. Edin Džeko je priliku dobio u 84. minuti kada je zamijenio Yayu Tourea.U 85. minuti Tevez je izveo korner sa lijeve strane, nakon čega je lopta došla do Pabla Zabalete, koji ju preciznim udarcem šalje iza leđa De Gee. Činilo se da će susret završiti remijem, a onda je u sudijskoj nadoknadi Van Persie pogodio iz slobodnjaka za 2:3. (Kliker.info-SC)

M2-4VPersie by ourmatch