Vjerovali ili ne: Asmir Begović strijelac za Stoke City! (VIDEO)

02 Novembra
18:31 2013
Asmir Begović postigao je pogodak za Stoke City u utakmici 10. kola engleske Premier lige protiv Southamptona koja je završila remijem 1:1. Naš reprezentativni golman degažirao je jednu loptu koja je prevarila golmana Arthura Boruca i završila u mreži!Desilo se to na samom početku susreta, u 14 sekundi! Kakav lud start utakmice na Britannia stadionu!  Inače, bio je to prvi kontakt Begovića s loptom na današnjoj utakmici. Trebinjac je postao peti golman u historiji Premier lige koji je uspio da postigne pogodak na jednom meču. Navijači na tribinama su se počeli sjajno zabavljati i od Begovića tražili da češće puca na gostujući gol – svaki njegov kontakt s loptom ispratili bi sa ‘shooot’! Ipak, do kraja poluvremena gosti preko Rodrigueza, u 42. minuti, dolaze do boda. Rekord najbrže postignutog pogotka u Engleskoj drži Ledley King. Desilo se to u decembru 2000, a tadašnjem igraču Tottenhama trebalo je 10 sekundi da savlada golmana Bradforda.