Veliki povratk : Hat-trick Vedada Ibiševića u pobjedi Hoffenheima (VIDEO)

27 Septembra
20:59 2009

Samo početne četiri minute utakmice s Herthom bile su dovoljne da se Vedad Ibišević dva puta upiše u listu strijelaca, a još 16 za hat-trick.Gledaoci na Rhein-Neckar Areni nisu se uspjeli ni smjestiti a Hoffenheim je došao u vodstvo, strijelac je bio naš Vedad Ibišević.I nakon što je proradio, samo tri minute poslije već je stajalo 2-0 a strijelac drugi put danas bio je Ibišević.U 20. minuti nakon ubačaja s desne strane Ibišević je postigao svoj treći pogodak.Pred kraj prvog poluvremena utakmice Rafael je iz slobodnog udarca sa oko 18 metara uspio smanjiti na 3-1 i to je bilo sve što smo vidjeli od Herthe danas.

Početkom drugog dijela poništen je pogodak Hoffenheima jer je Obasi na gol-crti ometao gostujućeg vratara prilikom prekida.U 58. minuti na semaforu je ipak stajalo 4:1 za Hoffenheim, Obasi je pogodio udarcem s desnog ruba šesnaesterca.Sredinom drugog poluvremena, Ibišević je majstorski ušao u šesnaesterac i nakon duela sa protivničkim igračem, pao a sudiji nije trebalo mnogo da pokaže na bijelu tačku odakle je za 5-1 bio precizan Carlos Eduardo.U 67. minuti, Vedad Ibišević je zamijenjen Maicosuelom, i ispraćen je ovacijama 30.000. gledatelja na Rhein Neckar Areni.Ovo su sjajne vijesti za selektora Blaževića koji je prije 15-tak dana najavio povratak Vedada Ibiševića i Edina Džeke, to se i desilo, bolja uvertira pred historijsku utakmicu sa Estonijom nije mogla doći. (Kliker.info-Sportin)

Nürnberg – Bochum 0:1 (0:1)
Bremen – Mainz 05 3:0 (1:0)
Köln – Leverkusen 0:1 (0:0)
Dortmund – Schalke 04 0:1 (0:1)
Wolfsburg – Hannover 4:2 (2:1)
Frankfurt – Stuttgart 0:3 (0:2)
Hamburg – Bayern 1:0 (0:0)
Freiburg – Gladbach 3:0 (0:0)