Velika pobjeda Zrinjskog u Mostaru: Strijelac eurogola pogodak posvetio treneru Sergeju i cijeloj Bosni i Hercegovini (VIDEO)

05 Augusta
06:04 2022

Fudbaleri Zrinjskog rezultatom 1:0 su savladali Tobol Kostanay u susretu trećeg pretkola Konferencijske lige, a pobjedu je mostarskom timu donio Niko Janković fenomenalnim golom iz kornera.

Jedan od ključnih detalja meča desio se u 55. minuti, neoprezni Josip Ćorluka zbog pregrubog faula dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

U tom trenutku se mijenja ritam utakmice, Tobol preuzima inicijativu. Ipak, Zrinjski u 76. minuti dolazi do vodstva. I to na kakav način. Niko Janković je direktno iz kornera pogodio suprotni kut gola Kazahstanaca! Majstorija za pamćenje, u stilu Blaža Sliškovića.

Uslijedila je ludnica na tribinama stadiona Pod Bijelim brijegom, Plemići su s igračem manje uspjeli povesti a takav rezulat je ostao do kraja susreta.

Janković je nakon utakmice dao izjavu za klupsku televiziju.

“Gol i pobjedu posvećujem našem šefu Sergeju Jakiroviću i cijeloj Bosni i Hercegovini, čitavom Mostaru… vidite ovu tribinu iza mene, ovo je divota za vidjeti”, kazao je između ostalog Janković.