Velika pobjeda Zmajeva : Smail Prevljak s dva gola srušio Kazahstan na Astana Areni! (FOTO)

09 Oktobra
18:56 2021

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u 7. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru selekciju Kazahstana rezultatom 2-0. Junak je bio Smail Prevljak.

Kazahstanci su dosta agresivno sa pritiskom otvorili susret, ali se na prvu priliku čekalo sve do 11 minute i to za našu selekciju. Pokušao je Stevanović glavom nakon ubacivanja Ćivića, ali je njegog šut zaustavio golman Kazahstana.

U 16. minuti imali su Zmajevi još jednu priliku. Stevanović je pronašao Prevljaka, ali je napadač Eupena šutirao preko gola.

Zmajevi su došli do prednosti u 25. minuti susreta. Miroslav Stevanović je poslao sjajan centaršut, a Prevljak majstorski glavom smjestio loptu u mrežu Kazahstana.

U 37. minuti nova prilika za naš tim. Ovoga puta je Hadžiahmetović ubacio, Džeko šutirao glavom, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Dvije minute kasnije i Ćivić je uputio centaršut ka kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine, ali je udarac otišao preko gola.

U samom finišu prvog dijela imao je Ćivić lijepu priliku iz slobodnog udarca, ali je njegov šut pogodio živi zid.

Velika prilika za Edina Džeku u 50. minuti susreta. Stevanović je pronašao našeg napadača, koji se lijepo namjestio, ali je njegov udarac otišao pored gola.

U 56. minuti prilika za domaćina. Izgubio je Hadžiahmetović loptu na sredini terena, Zainutdinov nakon dodavanja Alipa stigao do prilike za udarac, ali je Anel Ahmedhodžić sjajno reagovao.

Izabranici Ivayla Peteva su i pored silnih izostanaka sjajno kontrolisali meč, te su prepuštali veoma malo loptu protivniku.

Imala je naša selekcija pravi zicer u 62. minuti susreta. Prevljak je sjajno odložio loptu i izigrao odbranu reprezentacije Kazahstana, lopta stiže do Cimirota koji šutira visoko preko gola.

Samo minut kasnije još jedna odlična prilika za naš tim. Edin Džeko je sjajno prošao, šutirao, ali je njegov udarac zaustavio Pokatilov. Već u narednom napadu iz tog kornera imao je Džeko još jednu šansu, ali ovaj put glavom je šutirao preko gola.

Ipak, Bosna i Hercegovina stiže i do drugog gola. Stevanović je ubacio loptu, kapiten Edin Džeko je propustio, a napadač Eupena se sjajno snašao i postigao drugi gol na susretu. Igrao se 66. minut susreta.

Do kraja utakmice izabranici Ivayla Peteva rutinski su priveli posao kraju i ostvarili prvu, veliku pobjedu u ovim kvalifikacijama.

Naša reprezentacija nakon trijumfa zauzima drugu poziciju na tabeli grupe D sa 6 osvojenih bodova, dok je Kazahstan posljednjeplasirani sa tri boda.

U našoj grupi danas sa početkom od 18 sati igraju Finska i Ukrajina.

Zmajevi će za tri dana igrati novi kvalifikacioni susret, kada će u Lvivu gostovati selekciji Ukrajine.