Velika Francuskia se provukla : Zmajevi propustili historijsku šansu u Parizu (Video)

12 Oktobra
02:54 2011

Kakva štata. Pa dokle ćemo biti „prokleti“. Dijelilo nas je 13 minuta od sna i direktnog plasmana na EURO 2012., ali nesmotrenost našeg kapitena nas je koštala velike pobjede. Napravio je penal, kojeg je realizirao Nasri za 1:1. Imali smo sve u svojim rukama do 77. minute kada smo vodili golom Edina Džeke, ali nismo uspjeli. Igrat ćemo u baražu, baš kao i u kvalifikacijama za SP.

Sjano smo otvorili meč. Francuzi nisu znali šta ih snašlo u prvi 9. minuta. Nakon brza dva kornera u 5. minuti smo imali veliku šansu. Lulić je oduzeo jednu loptu na desno strani domaćina, izašao iskosa sam ispred Llorisa, ali je šutirao pored gola. Nakon apsolutne dominacije naših, sjevnula je brza kontra Francuza, ali je na našu sreću Remy dao predug for, a Hasagić je bio na vrijeme istrčao. I to je bilo sve od Francuza, do kraja poluvremena dominacija naših. U 10. minuti novo uzbuđenje pred golom Francuza, nakon što je Misimović ubacio, a Pandža je slabo reagirao i lota odlazi u gol aut. U 18. minuti Džeko se oslobodio Ramija, ali je pucao u Llorisa. Šest minuta kasnije Džeko u novoj šansi. Bila je to brza kontra naših. Misimović je pronašao Pjanića, a ovaj Džeku, koji izlazi sam ispred Llorisa, ali je otišao malo u stranu i pucao pored gola.Nakon još dosta opasnih napada u 40. minuti erupcija među našim navijačima. Džeko je primio loptu na nekh 18 metara, otresao Ramija i majstorski pogodio lijevi ugao Llorisovog gola za veliko slavlje.

Drugo poluvrijeme počelo je promjenom na našem golu, jer je Kenana Hasagića zamijenio Asmir Begović, zbog povrede. Što se terena tiče ponovo smo dobro otvorili. Bili smo opasni, ali ovaj put bez nekih šansi. Istina Francuzi su bili opasniji, ali bez većih prilika. U 57. minuti Remy je šutirao pored gola. Nakon nekoliko vezanih kornera domaćina, u 65. minuti je Pjanić iz slobodnjaka pronašao Džeku, koji je pucao glavom pored gola. U 67. minuti Martin je pucao iz slobodnjaka, ali Begović izbacuje loptu u korner. Tri minute kasnije ponovo prijeti Džeko, ali direktno u Llorisa. U 72. minuti najbolja šansa za Francuze. Nasri je šutirao sa 23 metra, ali Begović je uspio dotaći loptu, koja je udarila u prečku i opasnost je prošla.

U 77. minuti penal za Francuze. Nasri je nadmudrio Spahića, koji je podmetnuo nogu i sapleo veznjaka Francuza. Bilo je to na ivici kaznenog prostora, a Thompson je pokazao na kreč. Siguran je bio Nasri. Do kraja nismo imali snage da ponovo šokiramo Francuze. Zaista nesreća.

Francuska – BiH 1:1

Stadion Stade de France. Gledalaca: 80.000. Sudija: Craig Thompson. Strijelci: 0-1 Džeko (40), 1:1 Nasri (77, penal). Žuti kartoni: Debuchy, Evra (Francuska), Papac, Spahić, Mujdža, Pandža  (BiH)
FRANCUSKA: Lloris, Réveillère, Rami, Abidal, Evra, Cabaye (od 61. Gameiro), M'Vila, Nasri, Menez, Remy (OD 81. Diarra), Malouda (od 61. Martin).
BiH: Hasagić (od 46. Begović), Mujdža (od 61. Maletić), Pandža, Spahić, Papac, Rahimić, Medunjanin (od 71. Zahirović), Pjanić, Lulić, Misimović, Džeko. (Kliker.info-SC)