Veležu hercegovački derbi!

23 Septembra
22:33 2006

U izuzetno otvorenoj i dobroj utakmici, pred oko 4000 navijača domaćih te 50 navijača gostiju, Velež je pobijedio Široki rezultatom 2:0. U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli po nekoliko izglednih prilika s obje strane, ali su mreže mirovale. Najbolju priliku za Velež propustio je Kadrić u 25. minuti s jednog metra uspio promašiti gol. U 58. minuti Zaimović centrira iz slobodnog udarca, a najviši u skoku je Obad koji pogotkom glavom dovodi Velež u vodstvo. Desetak minuta kasnije isti igrač strijelac odmjerenim udarcem vara vratara Širokog, Vasilja i povećava na 2:0.

Sarajevo
je do vrijedne pobjede došlo u Orašju, a jedini pogodak na utakmici postigao je Obuća u 36. minuti. Sarajlije su imale i jedanaesterac u 74. minuti, ali Mačkićev udarac brani Kobaš. Domaćini su poslije utakmice imali mnogo primjedbi na suđenje Roberta Zilića, koji im po njihovom mišljenju nije dosudio dva očigledna jedanaesterca. Željezničar je na Grbavici savladao  trebinjski Leotar visokim rezultatom 3 : 0. Modriča Maksima je na domaćem terenu  bila bolja od ekipe Slavije i slavila rezultatom 2 :  1.  Nakon više "sušnih" kola  do pobjede je konačno došla i Sloboda iz Tuzle koja  je pobijedila Jedinstvo  iz Bihaća.