Vatreni prokockali veliku prednost, hrvatski navijači napravili incident (Video)

17 Juna
22:58 2016
Raketa1Hrvatska je u drugom kolu grupe D savladala imala dva gola prednosti protiv Češke, ali na kraju utakmica je završena bez pobjednika (2:2).

Prva veća opasnost pred golom Češke desila se u 21. minuti, ali lopta Marija Mandžukića bila je prejaka za Ivana Perišića. Petr Cech je u 37. miniti sjajno odbranio Ivanu Raktiću, a odmah nakon toga Perišić je odlično pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti Domagoj Vida je imao šansu, međutim zasmetao mu je Vedran Ćorluka i lopta je otišla pored gola. U prvom dijelu utakmice Češka nije pokazala ništa.

U nastavku i Češka je zaigrala malo bolje, a u 59. minuti Rakitić se našao ispred Cecha i sjajno ga prebacio, te zatresao mrežu za 2:0. Nedugo nakon toga Mandžukić je dva puta prijetio Cechu.

Česi su smanjili rezultat u 76. minuti kada je Tomas Rosicky poslao loptu do Milana Skode, koji je pogodio za 2:1. Brzović je nakon toga imao dobru šansu za Vatrene. Pred kraj utakmice hrvatski navijači napravili su incident ubacivši baklje na teren.

U sudijskoj nadoknadi Domagoj Vida je igrao rukom u svom šesnaestercu, a Clattenburg je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Tomas Necid, koji je pogodio za konačnih 2:2.

Hrvatska – Češka 2:2 (Perišić 37’, Rakitić 59’ / Skoda 76’, Necid 90+3’ )

Stadion: Geoffroy-Guichard (Saint-Étienne). Sudija: Mark Clattenburg (Engleska). Žuti kartoni: Badelj, Brozović (Hrvatska), Sivok (Češka).

HRVATSKA:
Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Strinić, Badelj, Modrić (od 62. minute Kovačić), Brozović, Rakitić (od 97. minute Schildenfeld), Perišić, Mandžukić.

ČEŠKA: Cech, Kaderabek, Hubnik, Sivok, Limbersky, Pasil (od 86. minute Necid), Skalak (od 67. minute Sural), Rosicky, Darida, Krejci, Lafata (od 67. minute Skoda).