Vanzemaljci : Barcelona po četvrti put pokorila Evropu (Video)

28 Maja
20:49 2011

Barcelona je na Wembleyju savladala Manchester United sa 3:1 i tako po četvrti put pokorila Evropu. Katalonci su do pobjede došli golovima Pedra, Messija i Ville, dok je za Crvene đavole pogodak postigao Rooney.Do četvrtog naslova evropskog prvaka Barcelona je došla na Wembleyju. Poslije 2009. godine Manchester je još jednom bio žrtva katalonske mašine u finalu najjačeg klupskog takmičenja na svijetu. Španski klubovi sada imaju 13 titula prvaka Evrope, dok su iza Talijani sa 12 i Englezi sa 11.Manchester United je bio dosta agresivniji i opasniji u prvim minutama utakmice, ali prilika nije bilo. Prvu pravu priliku imao je Pedro. DOsta se plela mreža oko gola Uniteda, Xavi je sa desne strane uputio loptu u šesnaesterac gdje ju je u padu zagačio 24-godišnji veznjak, no ona je otišla pored gola.Barcelona je poslije toga kontorolisala igru. Villa je imao dvije dobre prilike nakon 20-ak minuta igre. Španski napadač je prvo šutirao sa 20-ak metara, a lopta je otišla nekih pola metra pored gola. Drugi put šutirao je iskosa, a lopta se našla u rukama Van der Sara.Poslije niza kratkih pasova igrača Barcelone, Xavi je sjajno uposlio Pedra koji je sa lakoćom pogodio mrežu Crvenih đavola u 27. minuti za vodstvo španske ekipe. Katalonci su nastavili dominirati, ali Manchester se nije predavao.

Rooney je sjajno odigrao dupli pas sa Giggsom, nakon čega se engleskom napadaču otvorio put ka golu Valdesa. Lijepim udarcem Rooney je uspio pogoditi mrežu Barcelone i tako vratiti osmjeh na lica mnogih fanova engleskog diva.Bez obzira na gol Uniteda, opet ista slika na terenu. Dominacija Barcelone. Katalonci su pokušavali preko Xavija, Inieste… ali do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka.Za razliku od prvog poluvremena Barcelona je dosta bolje ušla u drugi dio utakmice. Alves je dobio odličnu loptu na desnoj strani nakon lega je ušao u šesnaesterac, dobro je šutirao, ali sjajno je reagovao  Van der Sar.Šok na Wembleyju za Manchester United u 53. minuti. Ono što ne smije dozvoliti nijedna ekipa koja igra protiv Barcelone, učinili su Crveni đavoli. Ostavili su Messija samog na nekih 20-ak metara, a omaleni Argentinac nije oklijevao da šutira i pogodio je mrežu holandskog golmana.Nastavila se opsada gola Manchester Uniteda. Barcelona je pokušavala preko Messija, Xavija, Inieste… sve dok svoju priliku nije iskoristio Villa. Messi je napravio dar-mar na desnoj strani, loptu je došla do Ville koji ju je smjestio u desni ugao Van der Sarovog gola.Manchester United nije se predavao ni nakon trećeg primljenog gola, ali nisu mogli protiv katalonskog diva. Englezi su pokušavali preko Rooneya, Nanija… ali mreža Valdesa ostala je netaknuta od 34. minute. Tako da se Barcelona po četvrti put popela na krov Evrope.

BARCELONA: Valdes, Alves, Mascherano, Pique, Abidal, Xavi, Busquets, Iniesta, Pedro, Messi, Villa.

MANCHESTER UNITED: Van der Sar, Fabio, Ferdinand, Vidić, Evra, Valencia, Carrick, Giggs, Park, Rooney, Hernandez