Vanzemaljac obezbjedio novi trofej : Barcelona po 27. put osvojila Kup Kralja (Video)

31 Maja
06:52 2015

Mesii10Igrači Barcelone s 3:1 su na Camp Nou pobijedili Athletic Bilbao te su tako po 27. put osvojili Kup kralja. Strijelci za Barcelonu bili su Messi (20., 73.) i Neymar (37.), dok je počasni gol za Baske postigao Inaki Williams deset minuta prije kraja susreta.

Katalonci su do vodstva stigli u 20. minuti kad je Leo Messi u slalomu po desnoj strani nanizao četvoricu igrača Athletica, koji su ga pokušali zaustaviti, a potom prizemnim udarcem s desetak metara svladao nemoćnog vratara Herrerina.

U 36. minuti hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić sjajno je uposlio Luisa Suareza u gostujućem kaznenom prostoru. Urugvajac je samo proslijedio loptu do usamljenog Neymara na suprtnoj strani pa Brazilcu nije bilo teško samo postaviti nogu i poslati loptu u mrežu za 2-0 Barcelone.

Na treći pogodak čekali smo do 74. minute, kad je obrana Athletica loše reagirala na prizemni ubačaj Danija Alvesa. Trojica igrača su gledala loptu i Lea Messija kako ulazi između njih te postiže svoj 58. pogodak u ovoj sezoni. U 80. minuti Inaki Williams je postigao pogodak za momčad iz Bilbaa, nakon kojeg je Athletic ambicioznije krenuo napadati vrata Barcelone, no do promjene rezultata više nije došlo.