Tako blizu, a tako daleko : Suze zmaja Ivana Karačića

15 Juna
08:16 2015

IvanK1Tako blizu, a tako daleko. Rukometni Zmajevi su u posljednjem kolu kvalifikacija ostali bez prilike da se plasiraju na EP. Izgubili su  u Danskoj sa 25:26. Svih 60 minuta igrali srčano, junački protiv velikog favorita. Odgovarao je BiH i remi da se kao najbolja trećeplasirana nađe na evropskoj smotri, ali… U posljednjoj minuti, kod rezultata 25:25 brzopleto smo izveli jedan napad, dodavanje Nikole Prcea presjekao je jedan od rukometaša Danske, istrčao i zabio.

Posljednju šansu imao je Josip Perić, ali je u zadnjoj sekundi šutirao pored gola. Velika šteta za rukometne zmajeve. Kada su ih svi otpisali, oni su se večeras zamalo vratili iz mrtvih i zamalo se nakon SP-a u Kataru plasirali na drugo veliko takmičenje. Bolan poraz za sve. Ivan Karačić, koji nije mogao pomoći drugovima zbog povrede, kraj utakmice dočekao je u suzama.