Superkup Španije : Messi još jednom koban za Real (VIDEO)

18 Augusta
04:22 2011

Fudbaleri Barselone osvojili su Superkup Španije pošto su u revanš meču na Nou Campu savladali Real sa 3:2, dok je u prvom meču u Madridu bilo 2:2. U oba meča viđen je veliki broj fantastičnih poteza sa obje strane, devet golova, ali i varnice bez kojih ne mogu da prođu ovi dueli, zbog čega se s nestrpljenjem očekuje početak Primere.Real je ušao agresivnije u meč i najavio pritisak sličan onom iz prvog duela, ali su Ćavi, Inijesta i Vilja prvi zaprijetili. Oni su u 5. minutu pokušali da na karakterističan način "vezom" oko šesnaesterca uposle Pedra, što je osujetila budna odbrana Reala.    Madriđani nisu dugo odolijevali, iako su imali veći posjed lopte. Katalonci su već u 15. minutu poveli sa 1:0!

Mesi, koji je praktično bez ozbiljnog treninga i sa odmora doveden na ovaj meč, fantastično je protrčao pored srednjeg reda Reala, na 35 metara od gola, uposlio je bez gledanja Inijestu koji je utrčavao iz drugog plana a sjajni Španac je lako prebacio Kasiljasa.   Real je u 21. minutu mogao do izjednačenja. Kedira se dobro snašao pred golom Valdesa, predriblao ga je, ali je poslije povratne Benzemi Francuz slabo šutirao.  Ipak, iz naredne akcije, tačnije iz kornera, lopta je stigla do Benzeme. On je uputio traljav udarac, ali se Ronaldo sjajno snašao pred Valdesom i poravnao je na 1:1!  Ronaldo se razigrao poslije gola pa je u 26. minutu uputio "bombu" ka Valdesu, ali je lopta pogodila prečku!  Di Marija je potom u 30. minutu stvorio sebi prostor za šut, ali je njegov sjajan udarac još bolje odbranio Valdes.  Barselona je u 37. minutu izvela jednostavnu akciju kada je Mesi utrčao u centralni dio odbrane Reala, lako pretrčao čuvare, izbio sam pred Kasiljasa, ali mu je tu Karvaljo već bio na leđima, pa je u padu uputio udarac koji je golman Reala izbacio u korner.  Pred sam kraj prvog poluvremena, u 44. minutu Barselona je poslije kornera došla u novo vođstvo! Loptu je u šesnaestercu Mesi grudima prosijledio Pikeu, koji je fenomenalno petom proigrao Argentinca, ovaj je pored nedovoljno brzog Ronalda, ušao pred Kasiljasa i veoma lako ga je matirao.

Situacija na terenu nije se puno promijenila u nastavku meča. Real je uporno forsirao Barselonin stil igre sa presingom na sredini terena, međutim, tanki su bili pokušaji da se savlada Valdes. Inijesta je uz Mesija blistao i u drugom poluvremenu, ali odbrana Reala pročitala je sve njegove namjere. Ramos je imao veliku priliku u 70. minutu nakon udarca glavom ali lopta nije završila gdje je smislio. Real je u ovom periodu imao tri vrlo dobra napada, ali je u odbrani lavovski dio posla obavio sjajni Maskerano. Real je u 81. minutu izjednačio na 2:2. Strijelac  je bio Benzema koji je isprva loše prihvatio loptu ali je pronašao način kako da je ugura iza leđa Valdesa.  Gvardiola je kao reakciju na razvoj događaja na terenu u igru poslao Seska Fabregasa. Ulazak bivšeg kapitena Arsenala toliko je podigao njegove saigrače da su u 87. minutu došli do 3:2!

U pitanju je bila klasična Barsina simultanka, igranje na jedan dodir lopte, u kojem je učestvovao i Sesk, a Mesi je bio taj koji je na kraju volej udarcem, uz kašnjenje Pepea za blok, savladao Kasiljasa.   Tu su fudbaleri Reala izgubili živce, a kako ni igračima Barselone nije puno trebalo da se razljute, idealan povod za obračun dogodio se pred sam kraj meča kada je Marselo nerazumno sa obje  noge startovao na Fabregasa.   Igrač Reala je za to dobio crveni karton, ali Vilji i drugovima to nije bilo dovoljno jer su dvije godine unazad toliko čekali na Seskov dolazak, te su nasrnuli na Marsela i druge iz redova Madriđana. Vilja i Ozil su zbog sukoba takođe isključeni, dok su ostali gledali da jedni druge smire. Zanimljiv detalj snimili su kamermani ugledavši Žozea Murinja kako prilazi jednom čovjeku iz stručnog štaba Barselone i povlači ga, uz ironičan osmjeh na licu, za uho! Fenomenalna najava Primere u kojoj igrači oba tima sigurno neće imati milosti jedni prema drugima u borbi za svaki bod i konačno, titulu. (Kliker.info-Blic)