Super Bowl: Treći naslov za Denver, odbrana poslala Manninga u legendu! (VIDEO)

08 Februara
05:23 2016
superbowl1Igrači Denver Broncosa pobjednici su 50. izdanja Super Bowla, odigranog na Levi's stadionu u Santa Clari, u kojem su 24-10 nadigrali favorizirane Carolina Pantherse.
To je treći naslov NFL prvaka za Denver u njihovom osmom nastupu na Super Bowlu i drugi u karijeri za njihovog quarterbacka Paytona Manninga, dok su Carolina Panthersi u svom drugom nastupu doživjeli drugi poraz. Prva dva trofeja Vincea Lombardija Broncosi su osvojili 1998. i 1999. godine pod vodstvom
Denver je do pobjede došao na isti način na koji je to činio tokom regularnog dijela NFL sezone i u doigravanju, dominatnom obranom koja je potpuno limitirala suparničkog quarterbacka Cama Newtona koji je uoči Super Bowla proglašen najkorisnijim igračem regularne sezone.
Nakon prve četvrtine Broncosi su vodili 10-0 zahvaljujući ‘field goalu’ Brandona McManusa i ‘touchdownu’ Malika Jacksona do kojeg su došli nakon što je Von Miller srušio quarterbacka Panthersa Cama Newtona i izbio mu loptu, a Jackson ju pokupio i unio u ‘end zonu’.
Tokom druge četvrtine Newton je imao jedini bljesak, kada je kombinacijom trčanja i dodavanja doveo Carolinu do jedinog ‘touchdowna’ na utakmici, a postigao ga je ‘running back’ Jonathan Stewart. Kontroliranom igrom i čvrstom obranom Denver je lomio otpor Panthersa i konačno ga slomio na nešto više od četiri minute prije kraja, kada je još jednom Von Miller srušio Newtona i omogućio Manningu da donese pobjednički ‘touchdown’ koji je postigao C. J. Anderson. Uspješnim pretvaranjem za dva poena Denver je postavio konačnih 24-10.