Šta je Zmaju 60 metara : Pjanićeva majstorija zasjenila novi United (Video)

27 Jula
03:52 2014

Miregoll21Ekipa Manchester Uniteda savladala je večeras u Denveru na Internacionalnom kupu ekipu Rome s 3:2 uz fantastičnu partiju napadača Crvenih đavola Waynea Rooneyja i nevjerovatan gol Miralema Pjanića…Tim Louisa van Gaala je slabo ušao u meč. Roma je na otvaranju susreta izgledala mnogo bolje, a prvu priliku za italijanski tim je propustio Mattia Destro.Nakon slabijeg uvoda nastavak prvog dijela potpuno pripada Manchester Unitedu, a do vodećeg gola su stigli u 36. minuti susreta. Sjajan udarac Waynea Rooneya završio je iza leđa golmana Skorupskog za prednost Crvenih đavola od 1:0.

Samo tri minute kasnije novi gol u mreži Rome. Fantastičnu asistenciju Rooneyja u pogodak sjajnim lobom pretvara Juan Mata za vodstvo engleskog velikana od 2:0.Roma je s tri gola u mreži otišla na odmor. Dosuđen je penal u nadoknadi vremena, a siguran izvođač je Wayne Rooney za ujerljivih 3:0 na poluvremenu.Nastavak susreta bolje otvara Roma. Redale su se prilike pred golom Manchester Uniteda, ali je tim Louisa van Gaala uspijevao da odbrani svoj gol.Miralem Pjanić je priliku za igru dobio u posljednjih 20-ak minuta susreta, a naš reprezentativac je u 76. minuti pokazao zašto je velemajstor. Pogodio je mrežu Uniteda s preko 50 metara za smanjenje rezultata na 3:1.Do kraja je Roma preko Tottija s penala smanjila prednost na konačnih 3:2…

Internacionalni kup:

Manchester United – Roma 3:2 (Rooney 36’, 45+1’, Mata 39'/ Pjanić 76’, Totti 88’) (Kliker.info-SportSport)