Sramotan poraz u Nikoziji : Trećerazredni fudbaleri održali lekciju našim zvijezdama (VIDEO)

01 Septembra
00:05 2017

Ne, nije nas stid poraza već načina na koji je upisan. Sramota nad sramotama.Fudbalska reprezentacija BiH večeras je u Nikoziji doživjela težak poraz od Kipra (3:2) u meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Vodili smo 2:0 uz očajnu igru, a onda izgubili.

Crno da crnje biti ne može. Počelo je dobro, Lulić je u trećoj minuti pogodio stativu Kiprana, ali i domaćin je u 14. minuti zaprijetio, kada je udarac Sotiroua glavom otišao preko gola Begovića.

U 20. minuti sjajna kontra bh. tima, ali je sve na kraju upropastio Ibišević jer je promašio loptu. Ubrzo stopostotna šansa za domaćina, srećom Labal koji je ostao sam sa osam metara glavom puca pored gola. U 32. minuti velika greška Kiprana, Ibišević je u mat-poziciji, no lopta ide samo u korner. Upravo iz tog kornera, kojeg je izveo Pjanić, Šunjić slučajno postiže pogodak, prvi u dresu bh. tima.

U samoj završnici prvog dijela Kolašinac je ubacio s lijeve strane, majstorski, a Višća na drugoj strani loptu ugurao u mrežu Kiprana. Slavili smo, važnu pobjedu, ali prerano. Nastavak donosi filmsku dramu, nevjerovatan preokret Kipra. Sotirou je imao dobru šansu u 56. minuti, srećom promašio je, a onda smo razbijeni u pola sata koliko je ostalo do kraja.

U 65. minuti Christofi zabija za 2:1, a samo tri minute kasnije eurogol Labana za 2:2 i već smo “umrli”. Dokrajčio nas je u 76. minuti večeras jako opasni Sotiriou. Pokušavali smo doći makar do boda, ali nismo uspjeli. Bili smo jadni i nemoćni kao nikad prije. Bruka i sramota. Ovako se ne igra za nacionalni tim. Ovako se ne ide na Svjetsko prvenstvo.

Kipar – BiH 3:2 (Christofi 65, Laban 67, Sotiriou 76/ Šunjić 33, Višća 44) Kipar: Panayi, Merkis, Katelaris, Demetriou, Sotiriou, Christofi, Charalambides, Laban, Kyriakou, Mrgaca i Arymatas.

BiH:  Begović, Bičakčić, Kolašinac, Vranješ, Cimirot, Ibišević, Pjanić, Džeko, Šunjić, Lulić, Višća