Sramota u Banjoj Luci : “Lešinari” zasuli “Manijake” bakljama i kamenjem i prekinuli utakmicu (Video)

24 Septembra
17:57 2011

Derbi susret osmog kola nogometne Premijer lige BiH između Borca i Željezničara u Banjoj Luci prekinut je nakon pola sata igre pri vodstvu Željezničara od 1:0.Do prekida je došlo nakon što je grupa navijača Borca utrčala na teren, nekoliko minuta pošto je Adilović postigao vodeći pogodak za Željezničar. Odmah nakon incidenta nogometaši i stručni štab Željezničara napustili su teren. Policija je uspjela smiriti nerede navijača, a nakon gotovo sat vremena ispražnjene su i tribine.No, nogometaši Željezničara nisu željeli da nastave utakmicu.Nogometaši Olimpica i Veleža zabilježili su pobjede u osmom kolu Premijer lige BiH.Olimpic je nakon pobjede u prošlom kolu nad prvakom Borcem, danas uspio doći do trijumfa na gostovanju u Tuzli. Sarajevski nogometaši na Tušnju su pobijedili Slobodu sa 4:1.

Golovima Dučića, Harbe i Kapića Olimpic je već nakon 28 minuta igre došao do tri gola prednosti. Rahmanović je u 29. minuti uspio da smanji zaostatak svoje ekipe, ali je nade domaćih u eventualni preokret srušio Muharemović golom na početku drugog poluvremena za konačnih 1:4.Utakmica je protekla u znaku tuzlanskih navijača "Fukara", koji uz 33 zapaljene baklje odale počast nedavno preminulom Saši Grgiću Vilenjaku, jednom od vodećih imena tuzlanske navijačke scene.Istim rezultatom Velež je u Vrapčićima savladao Travnik. Golove za mostarski tim postigli su Merzić (11.), Zolj (37., 50.) i Kodro (58.), dok je počasni pogodak za Travnik postigao Elvedin Varupa u 70. minuti iz penala.Nogometaši Širokog Brijega su u derbi susretu osmog kola Premijer lige BiH večeras na Koševu savladali Sarajevo sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Džidić u 65. minuti. Ovom pobjedom Široki je preuzeo prvo mjesto premijerligaške tabele.Pobjedu u osmom kolu ostvarili su i nogometaši Čelika, koji su u Zenici savladali Zvijezdu iz Gradačca sa 2:1. Gosti su poveli u 17. minuti preko Delića, a na 1:1 izjednačio je Kapetan u 24. minuti. Konačnih 2:1 za drugu uzastopnu pobjedu Čelika postavio Martinović u 74. minuti.