Slavlje Torcide : Hrvatski derbi Hajduku, eurogol Ibričića

23 Februara
02:16 2009

U najvećem hrvatskom i jednom od najvećih derbija u regionu, Hajduk je na Poljudu savladao zagrebački Dinamo sa 2:0, a među strijelcima za „bile“ se našao i reprezentativac Bosne i Hercegovine Senijad Ibričić.U  najavama za veliki derbi, Ibričić je obećao Torcidi gol protiv „vječnog rivala“, a reprezentativac Bosne i Hercegovine svoje je obećanje i ispunio.Nakon što je susret kasnio dvadesetak minuta jer je teren bio prekriven papirićima od koreografije koju je pripremila Torcida, na prvi se gol čekalo sve do kraja prvog poluvremena.Hajduk je poveo u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. U 47. minuti Andrić je iz slobodnog udarca šutirao prema golu, a sudija Bebek je procijenio da je Calello u živom zidu dotaknuo loptu rukom i to je bio penal za „bile“. Kalinić je bio siguran izvođač nastrože kazne.

Već na početku drugog dijela igre Hajduk je udvostručio prednost, a strijelac je bio Senijad Ibričić. Sjajnim šutem sa dvadesetak metara reprezentativac BiH savladao je nemoćnog golmana Dinama, a Poljud je proključao.U 82. minuti Senijada Ibričića je zamijenio Giovanni Rosso, a reprezentativca Bosne i Hercegovine Torcida je nagradila gromoglasnim aplauzom.Do kraja susreta Splićani su imali prilike povisiti vodstvo, a Dinamo je djelovao potpuno bezidejno i nemoćno, pa je Hajduk, sasvim zasluženo, preuzeo lidersku poziciju  na tabeli HNL.  (Kliker.info-SportSport)