Sjajna partija Dijamanta : Džeko zabio dva gola i promašio nemoguće (Video)

22 Februara
01:51 2016

epa05174404 Roma's Edin Dzeko (R) celebrates with his teammate Mohamed Salah (L) after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between AS Roma and US Palermo at Olimpico stadium in Rome, Italy, 21 February 2016. EPA/CLAUDIO PERI

U susretu 26. kola italijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu pobijedila Palermo 5-0 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu.

Rimljani su započeli susret nevjerovatnim promašajem Edina Džeke koji je u 28. minuti sa dva-tri metra promašio prazan gol Palerma. Maicon ga je sjajno poslužio s desne strane, a Džeko je učinio nemoguće, promašio cijeli gol. Bh. reprezentativac se iskupio dvije minute kasnije postigavši prvi pogodak na utakmici. U nastavku susreta golove za ‘Vučicu’ zabili suSeydou Keita (52) i Mohamed Salah (60, 62), a golijadu je zaključio Džeko golom u sudačkoj nadoknadi. “Dijamant” je susret zaključio sa dvije asistencije, jednu više od drugog Zmaja u redovima Rome, Miralema Pjanića.