Sjajna Kolumbija mora kući: Karioke na krilima stopera izborile polufinale(Video)

05 Jula
03:33 2014

LuisSilva21Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u polufinale SP koje se održava u Brazilu.Domaćin turnira je u drugom četvrtfinalu u Fortalezi savladao sjajnu Kolumbiju sa 2:1 i tako izborio ogled sa Njemačkom u polufinalu .Karioke su samo djelomično pružile igru koja im daje nadu da mogu do šeste titule svjetskog prvaka. Ključni igrači Brazila su i ovaj put bili odbrambeni igrači.

U prvom dijelu smo gledali sjajan fudbal. Počelo je kao iz snova za Brazilce. Neymar je izveo korner u 7.minuti, a zaboravljeni Thiago Silva je poslao loptu u mrežu za ludilo na tribinama i 10:0 za Karioke.Kolumbijci uzvraćaju u 11.minuti, ali Cuadrado šutira tik pored lijeve stative. U 17.minuti je zamalo zakasnio Luiz na ubačaj Hulka, tri minuta kasnije su bili neprecizni Oscar i Neymar. Samo dvije minute kasnije sjajna kontra Kolumbije, Rodriguez je sjajno uposalio Cuadrada koji se odlučio za ubačaj, pa je dobra prilika otišla u nepovrat.

U 28.minuti Ospina zastavlja udarac Hulka. Do kraja prvog dijela Brazilci su rutinski priveli poluvrijeme kraju.Početak drugog dijela donosi incijativu Kolumbije, ali bez većih prilika. Vrijedi izdvojiti 65.minuti kada Silva bez ikakve potrebe dobija žuti karton, zbog kojeg će propustiti ogled sa Nijemcima. U 68.minuti Brazil je riješio sve dileme oko pobjednika. Dosuđen je slobodni udarac na skoro 30 metara, a onda je David Luiz ispalio projektil za velikih 2:0.U 78.minuti penal za Kolumbiju. Cezar je srušio Baccu, a sudija pokazao na penal. Siguran sa 11 metara je bio James Rodriguez kojem je ovo bio šesti pogodak na Mundijalu.Do kraja je Brazil znalački čuvao rezultat.

Brazil – Kolumbija 2:1
(Silva 7, Luiz 68 – Rodriguez 80,penal)
BRAZIL: Julio Cesar – Maicon, Thiago Silva (c), David Luiz, Marcelo – Fernandinho, Paulinho (od 86. Hernanes), Hulk (od 83. Ramires), Oscar, Neymar (od 88. Henrique), Fred.
KOLUMBIJA: Ospina – Zuniga, Zapata, Yepes (c), Armero – Cuadrado (od 80. Quintero), Guarin, Sanchez, Ibarbo (od 46. Ramos), Gutierez (od 70. Bacca), Rodriguez.