Simeone očitao bukvicu Mourinhu : Atletico Madrid pobjedom 3:1 protiv Chelseaja izborio finale Lige prvaka (Video)

01 Maja
03:41 2014

Chelsea vs Atletico MadridChelsea je večeras na svom terenu u revanš susretu polufinala Lige prvaka dočekao madridski Atletico. Gosti su slavili rezultatom 3:1 i tako izborili plasman u finale Lige prvaka i duel sa gradskim rivalom Realom. Prvi susret koji je na programu bio prije osam dana završen je rezultatom 0:0. Kao i sinoćnja utakmica između Bayerna i Reala i večerašnja je počela minutom šutnje za preminule trenere, Tita Vilanovu i Vujadina Boškova. Prvu priliku na susretu imali su gosti iz Madrida. Nakon kornera lopta se odbila da Kokea koji šutira iz prve, ali njegov udarac je zaustavila stativa gola Schwarzera. Gosti su zaprijetili i u 19. minuti susreta. Ovaj put je u prilici bio Diego Costa, ali je najboljeg strijelca Jorgandžija zaustavila odbrana Plavaca.

Domaćin je zaprijetio par minuta kasnije preko kapitena Terryja, ali je njegov udarac nakon kornera izblokiran. Domaćin je u 36. minuti susreta došao do vodstva, a strijelac za Plavce iz Londona bio je najmlađi kapiten u historiji Jorgandžija, Fernando Torres. Radost Plavaca trajala je samo osam minuta. Nakon gužve u šesnaestercu domaćina lopta se odbila do Juanfrana koji pronalazi Adriana Lopeza, a fudbaler Madriđana trese mrežu Schwarzera. Prvih 45 minuta susreta završeno je rezultatom 1:1.Gosti su krenuli ofanzivno od prve minute nastavka. Nakon samo dvije minute igre zaprijetio je Arda Turan, ali je udarac Turčina zaustavio Mark Schwarzer. Gosti iz Madrida do vodstva su došli u 60. minuti susreta. Nicola Rizzoli je start Eto'oa okarakterisao kao prekršaj i pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Diego Costa, za veliko slavlje gostujućih navijača. Samo pet minuta kasnije Plavci su mogli do izjednačenja. Willian je centrirao, a udarac Davida Luiza glavom zaustavila je stativa. Sve dileme oko prolaska u finale Lige prvaka Atletico je riješio u 72. minuti susreta. Mrežu Schwarzera zatresao je Arda Turan. Atletico je do kraja susreta mogao doći i do još nekog gola, ali je ostalo 3:1 za goste iz Madrida.  (Kliker.info-SportSport)