Sigurne pobjede Liona I Reala u gostima

18 Oktobra
09:05 2006

Ekipa Liona prema očekivanju je savladala Dinamo u Kijevu sa ubjedljivih 3:0. Seriju pogodaka otvorio je Žuninjo Pernambukano u 31.minutu iz slobodnog udarca (pogodio je gornji desni ugao), a samo sedam minuta kasnije posle udarca Kalstroma bilo je jasno da će bodovi u Francusku
Navijači na stadionu "Republika" vidijeli su u 50.minutu poslijednji pogodak na meču u kome je opet svoje prste umešao Žuninjo. Sjajni Brazilac je centrirao iz kornera, a Maluda glavom postavio konačnih 3:0 za maksimalan učinak šampiona Francuske.

Poslije 3.kola.Real je u slavio u Bukureštu u meču sa Steauom sa 4:1 i tako nastavio potjeru u grupi D za vodećim Lionom koji je lako sa 3:0 savladao Dinamo u Kijevu i zadržao maksimalan učinak sa 9 bodova.Real je na prepunom renoviranom stadionu u Bukureštu potpuno zasluženo rasturio šampiona Rumunije, i na trenutke pokazao igru koju Fabio Kapelo očekuje od tima koji "puca" na sve trofeje u sezoni.
Sve je počelo idealno za goste već posle bepunih 9 minuta. Poslije kornera sa lijeve strane, Ramos se ubacio u kazneni prostor i glavom zakucao loptu u mrežu Steaue. Do 34.minuta Real je veći dio igre imao loptu u posjedu,sjajan posao odradjivali su Diara i Emerson, a jedna brzopotezna akcija uz samo tri dodira donijela je vodjstvo od 2:0.Sjajno dodavanje Robinja u prazan prostor na lijevoj strani nije iskoristio Van Nistelroj, njegov udarac odbranio je golman Karlos, ali je odbitak u mrežu pospremio Raul.I drugi dio počeo je dominacijom Madridjana koji su povisili na 3:0 poslije snažnog udarca Robinja uz pomoć odbitka već u 55.minutu.Nošeni podrškom publike, domaći su krenuli nešto agresivnije u namjeri da postignu bar jedan pogodak i to im je pošlo za rukom preko Badee u 64.minutu.Napadač rumunskog tima bio je za dijelić sekunde brži od Kanavara i sa peterca zakucao loptu u mrežu.Ipak,najljepši detalj na meču vidjen je 15 minuta prije kraja. Rud Van Nistelroj fenomenalnim lobom sa samo 10 metara uspio je da iznenadi Gojana i golmana Peresa i podigne kompletan stadion na noge.Do kraja meča  Real je imao još jednu veliku priliku. Posle odličnog dodavanja Robinja , Ronaldo (ušao u igru umesto Van Nistelroja) je ušao u kazneni prostor sa leve strane, oklijevao je što je bilo dovoljno golmanu Steaue da zakači tu loptu i spriječi pogodak. Real je uspio u namjeri da osvoji tri boda u Bukureštu i nastavi poteru za Lionom pred po svemu sudeći odlučujuću bitku za prvo mijesto u grupi u Madridu.