Sheriff pao na Koševu : Golom Bešlije Željko krenuo pobjedom (VIDEO)

15 Jula
04:17 2011

Nogometaši Željezničara savladali su moldavski Sheriff sa 1:0 (0:0) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Evropsku ligu Strijelac jedinog gola bio je Mirsad Bešlija u 60. minuti.Susret na stadionu Asim Ferhatović Hase, pred oko 12.000 gledalaca, sudio je Anastasios Sidiropoulos iz Grčke.Nogometaši Željezničara ostvarili su minimalnu, ali vrijednu pobjedu u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsku ligu.Susret je protekao u izjednačenoj igri, s nekoliko povoljnih prilika obiju ekipa. Domaći su u prvom dijelu imali dvije šanse preko Zebe, ali su gosti iz Moldavije uspjeli da sačuvaju gol zahvaljujući dobrim intervencijama golmana Stojanova.U 60. minuti Željezničar je poveoa sa 1:0 golom Bešlije. Zeba je s lijeve strane ubacio u peterac gostujuće ekipe, Kassenu je izbacio loptu na 15 metara odakle je Bešlija snažnim udarcem zatresao mrežu.Do kraja utakmice Željezničar je imao još jednu priliku za gol. Ponovo je Zeba šutirao s 18 metara, a Stojanov krajnjim naporom izbacio loptu u korner.Za Željezničar su nastupili: Karić, Marković, Savić, Bogičević, Višća (od 63. Smajić), Adilović (od 90. Ramić), Zeba, Stanić, Gerhardt, Bešlija (od 85. Jamak), Svraka.Uzvratna utakmica na rasporedu je za sedam dana u Tiraspolu. (Kliker.info-Fena)