Serie A : Majstorija Pjanića u pobjedi Rome, Stara dama ubjedljiva(Video)

24 Februara
17:41 2013

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić postigao je prelijep gol na gostovanju u Atalanti gdje je njegova Roma u susretu 26. kola Serie A slavila pobjedu rezultatom 3:2.Domaći tim je dobro ušao u susret i nakon osam minuta igre su golom Marka Livaje došli do vodstva od 1:0. Prednost Atalante trajala je samo četiri minuta kada Marquinho pogađa za poravnanje rezultata na 1:1. U 34. minuti sjajan gol Pjanića. Izveo je fantastično slobodan udarac, te je pogodio mrežu Consiglija za vodstvo Vučice od 2:1. Ipak, na  odmor se otišlo neriješenim rezultatom, a Marko Livaja je u 44. minuti izjednačio na 2:2. Roma je do tri boda stigla u 71. minuti kada je za konačnih 3:2 mrežu Atalante pogodio Vasilis Torosidis. Miralem je igrao do 72. minute susreta kada ga je zamijenio Florenzi.

Juventus je bez većih problema na svojoj Areni savladao ekipu Siene sa 3:0. Od samog početka susreta Juventus je dominirao, a nakon nekoliko dobrih prilika Stephan Lichtsteiner je u 30. minuti iskoristio lošu reakciju golmana gostiju Pegola, te je pogodio za vodstvo do 1:0. I u nastavku susreta Juve je dominirao. Sve dileme oko pobjednika riješene su u 74. minuti kada Sebastian Giovinco pogađa za sigurnih 2:0. Iako je Siena imala pogođenu prečku i stativu, Juve je u 90. minuti preko Paula Pogbe došao do ubjedljivih 3:0.Gostujuća tri boda upisala je Catania koja je slavila u Parmi rezultatom 2:1. Lodi je u petoj minuti donio gostima prednost, da bi Keko u 44. minuti povisio na 2:0, a konačan rezultat susreta j e postavio Amauri.Torino je u nevjerovatnoj utakmici izgubio na gostovanju u Cagliariju sa 4:3. Sau je doveo domaće u vodstvo golom sa penal u 37. minuti, da bi golovima  Cercija u 46. i Stevanovića u 54. minuti Torino preokrenuo rezultat. Ipak, poravnanje Cagliariju je u 75. minuti donio Conti, da bi u 87. minill sa penala doveo Cagliari u prednost od 3:2. Torinu su isključena dva igrača Ogbonna i Diop, ali su uspjeli sa penala preko Bianchija pogoditi za izjednačenje na 3:3. Ipak, Cagliari je u 94. minuti preko Contija došao do tri boda i pobjede od 4:3.(Kliker.info-SportSport)