Serie A: Lulić slavio protiv Pjanića u rimskom derbiju (VIDEO)

16 Oktobra
22:00 2011

U 135. rimskom derbiju Lazio je u sjajnoj utakmici savladao Romu sa 2-1.Odličnu utakmicu su odigrali i bh. nogometni reprezentativci Miralem Pjanić i Senad Lulić, a na kraju je Lulić, koji je odigrao drugih 45 minuta, imao više razloga za slavlje od Pjanića, koji je u dresu Rome igrao svih devedeset minuta.Roma je u prvom poluvremenu bila znatno bolja. Nakon samo pet minuta igre momčad Luisa Enriquea je došla u vodstvo. Miralem Pjanić je proigrao Pabla Osvalda koji je špkirao domaće navijače i doveo Romu u prednost.

Lazio je bio u šoku što su gosti koristili i igrali svoju igru od noge do noge. Na poluvrijeme je Roma otišla sa prednošću, a na poluvremenu je Eddy Reja spas potražio u Senadu Luliću kojeg je poslao na teren umjesto lošeg Radua.Lulić i Hernanes su u nastavku bili pokretačka snaga Lazija i uz Klosea su najzaslužniji za veliki preokret Lazija. U 51. minuti je Lazio uspio poravnati rezultat preko Hernanesa iz penala kojeg je skrivio Simon Kjaer i za taj potez je dobio crveni karton.Lazio je sa igračem više zadominirao terenom. U 70. minuti je Cisse pogodio stativu, a u 82. Hernanes stativu. Ipak, u sudijskom vremenu je Lazio uspio doći do pobjede kada je asistenciju Matuzalema u gol pretvorio Miroslav Klose.

Redoslijed: Juventus, Udinese 12, Cagliari 11, Lazio 11…Roma je deseta sa 8… (Kliker.info-Totalsport)