Senegal pao nakon promašenih šansi : Englezi lako do četvrtfinala i okršaja s Francuskom (Video)

05 Decembra
00:28 2022

Nakon Nizozemske, Argentine i Francuske, reprezentacija Engleske četvrta je koja je izborila četvrtfinale Mundijala u Kataru. Gordi Albion večeras je u utakmici osmine finala s 3:0 savladao Senegal.

Prvu šansu na utakmici imala je afrička selekcija. Ismaila Sarr je iz velike blizine šutirao preko gola, a Senegalci su prilikom te akcije tražili i penal, no nisu ga dobili.

Minuta je bila 32. kada je Dia izbio sam na golmana Engleske, ali Pickford je spasio Englesku. Kako to u fudbalu obično biva, uslijedila je kazna.

Igrala se 38. minuta kada je Henderson postigao gol za vodstvo Engleske od 1:0. Harry Kane je tri minute nakon toga propustio dobru šansu, ali nije u nadoknadi poluvremena kada je donio velikih 2:0 Engleskoj.

Gledali smo nakon toga jedno vrlo nezanimljivo drugo poluvrijeme u kojem su se Senegalci predali nakon što je Engleska postigla treći pogodak.

Foden je po drugi put večeras bio u ulozi asistenta, a za konačnih 3:0 pogađa Saka u 57. minuti.

Engleska je tako zakazala meč protiv Francuske u četvrtfinalu, a, podsjetimo, Nizozemska i Argentina su drugi poznati par.

Sutra su na rasporedu utakmice Japan – Hrvatska i Brazil – Južna Koreja u osmini finala, a za dva dana Portugal – Švicarska i Maroko – Španija, kada ćemo znati sve parove četvrtine finala.