Sejo sa parkinga : Golčina Salihovića u debiju za Guizhou Renhe (Video)

24 Juna
16:21 2015

MiskeSejo2Bh. reprezentativac Sejad Salihović koji je početkom ovoga mjeseca napustio njemački Hoffenheim i prešao u kineski Guizhou Renhe, danas je debitovao za novi klub. I to na kakav način. Sejo je devetoj minuti postigao spektakularan pogodak sa preko 30 metara.Guizhou Renhe je gostovao kod ekipe Changchung Yatai gdje je poražen 1:2.

Gosti su poveli u 9. minuti kada je Salihović postigao svoj prvi pogodak u kineskoj Super Ligi – snažno je šutirao iz velike udfaljenosti, a iako je lopta išla po sredini gola, čuvar mreže nije uspi da je spriječi da se odbije od preču i pređe gol-liniju.

Ipak, do kraja su domaći uspjeli da preokrenu rezultat i osvoje tri boda.  Salihović je zamijenjen u 62. minuti utakmice, a četiri minute ranije je u jednom duelu zadobio povredu zbog koje je ostao da leži na terenu. Bivši reprezentativac BiH Zvjezdan Misimović koji se vratio u redove Guizhoua je odigrao svih 90 minuta.