Sarajevu zlatni bod u Lukavici

13 Maja
00:15 2007

Borac je poražen na gostovanju u Orašju te su Banjalučani tri kola prije kraja, uz Jedinstvo i Slobodu, najbliži ispadanju u niži rang.Do vrijednih bodova u borbi za Europu došao je mostarski Zrinjski svladavši u Modriči istoimenog domaćina s 3:1.

Slavija – Sarajevo 1:1 (1:0)
Utakmica u Istočnom Sarajevu igra se u fenomenalnoj atmosferi pred oko 7,500 gledatelja. Velika skupina gostujućih navijača došla je dati podršku nogometašima Sarajeva, koji bi eventualnim pozitivnim rezultatom bili na korak do titule prvaka BiH. U 6. minuti nakon ubacivanja iz kornera Stanković pogotkom glavom dovodi Slaviju u vodstvo od 1:0. U 17. minuti Sarajevo je moglo do poravnanja, ali je Kurto loše šutirao. Sarajevo je imalo odličnu priliku za poravnanjem u 31. minuti. Nakon kornera Repuh je zakačio loptu, ali je vratar Dujković na mjestu. Nogometaši Sarajeva u potpunosti dominiraju i imaju više loptu u svojim nogama ali još uvijek bez rezultatskog učinka. Gosti su u drugom djelu bacili sve karte u napad ne bi li došli do poravnanja. U 60. minuti Regoje je ima priliku povisiti vodstvo svoje momčad. Nakon ubačaja s lijeve strane kapetan domaćih se našao sam na nekih desetak metara ali je šutirao iznad vratnice. Ihtijarević je u 65. minuti zakasnio na ubačaj Obuće te je rezultat ostao isti. U 80. minuti Šaranović se našao sam pred vratarom domaćih te ga je uspio i prevariti ali je lopta završila pored gola. Nakon duže akcije gostiju lopta dolazi do Obuće koji poravnava na 1:1. Igrala se 88. minuta.

Modriča – Zrinjski 1:3 (0:1)
Otvaranje utakmice u Modriči u potpunosti pripada domaćinima koji su u prvih deset minuta napravili dvije izgledne prilike. U 19. minuti Žižović upošljava Smajića koji pogađa za vodstvo Mostaraca od 1:0. Od 70. minute gosti pogotkom Matka vode s 2:0. Nikolić je u 77. minuti s bijele točke smanjio na 1:2. Rajović je 89. minuti majstorski povisio na 3:1 i donio Mostarcima važne bodove u borbi za Europu.

Velež- Žepče 1:0 (1:0)
Iako su tri utakmice igrali bez gledatelja, dolazak Žepča nije izazvao veliki interes nogometne publike u Mostaru te se na stadionu u Vrapčićima okupilo tek nekih 500 gledatelja. Pogotkom Kajtaza iz 29. minute domaći vode rezultatom 1:0.

Željezničar – Sloboda 1:0 (0:0)
Na Grbavici se okupilo tek nekih oko 1000 gledatelja da isprati utakmicu između Željezničara i Slobode. Od 54. minute domaći vode s 1:0 a strijelac je Jahić.

Posušje – Čelik 1:0 (1:0)
Od 29. minute Posušje vodi pogotkom Krstanovića kojeg je uposlio Ivanković.

Orašje – Borac 2:0 (0:0)
Prvo poluvrijeme u Orašju proteklo je bez ikakvih prilika s obje strane te se na pauzu otišlo s rezultatom 0:0. Pogocima Husića iz 65. 90. minute domaći dolaze do važne pobjede.

Široki – Radnik 2:0 (1:0)
Širokobriježani su nastavili s lošim igrama te i protiv najslabije momčadi Premijer lige muku muče ne bili došli do tri boda. Pogotkom Wagnera u 44. minuti domaći vode s 1:0. Isti igrač povisio je u 52. minuti na 2:0.

Leotar – Jedinstvo 5:3 (2:2)
Gosti iz Bihaća došli su prvi u vodstvo, ali je Leotar uskoro izjednačio. Golubović u 36. minuti dovodi Trebinjce u vodstvo, a u 42. Panić poravnava na 2:2. U drugom djelu domaći pogocima Boškovića, Magazina i Šešlije dolaze do uvjerljivih 5:2. Konačnih 5:3 postavlja Basara u 81. minuti utakmice.