Sarajevo : Svečani doček za srebrene odbojkaše

20 Septembra
12:41 2008

Bosanskohercegovački paraolimpijski tim sinoć je doputovao u Sarajavo nakon učešća na 13. paraolimpijskim igrama u Pekingu. Više stotina ljubitelja sporta na sarajevskom aerodromu priredilo je srdačan doček reprezentativcima BiH u sjedećoj odbojci, atletici i streljaštvu. Bh. sportisti invalidi iz Pekinga su se vratili sa srebrenom medaljom, koju je osvojila reprezentacija u sjedećoj odbojci."Pored svega smatrama da smo postigli uspjeh. Naš cilj bio je plasman u finale, što smo i ostvarili. U finalu smo igrali previše napeto, mogli pružiti i više, ali ni Ircima nismo dozvolili da briljiraju. Sve u svemu pokušavam momcima da kažem da budu sretni ovim srebrom iz Pekinga. Na kraju u međusobnom omjeru još uvijek vodimo protiv velesile kakava je Iran", izjavio je selektor naših srebrenih odbojkaša Mirza Hrustemović. Srebrenu medalju za BiH osvojila je ekipa u sastavu: Ismet Godinjak, Adnan Manko, Ejub Mehmedović, Esad Durmišević, Asim Medić, Mirzet Duran, Zikret Mahmić, Dževad Hamzić, Hidajet Jusufović, Safet Alibašić, Sabahudin Delalić i Ermin Jusufović. Sportska delegacija BiH u Pekngu je brojala 27 članova, od kojih je bilo 15 takmičara. Pored reprezentacije u sjedećoj odbojci boje BiH na Paraolimpijadi još su branili Dženita Klico i Dževad Pandžić u atletici, te strijelac Izudin Husanović. Na igrama je učestvovalo 150 zemalja s više od 4.000 sportista s invaliditetom, koji su se za odličja borili u 20 sportova. (Kliker.info-Fena)