11:17 2007

Sarajevo – Široki 2:0 (2:0)
1:0 (6’) Milošević
2:0 (8’) Šaranović
U 6. minuti branič domaćih Semion Milošević glavom šalje loptu u gostujuću mrežu i tako dovodi Sarajlije u vodstvo. Već dvije minute kasnije Šaranović povećava vodstvo na 2:0, a Milošević je ovaj put asistent. Početkom drugog dijela po jedna prilika na obje strane, Šilić i Obuća, ali rezultat ostaje nepromijenjen.
Drugo poluvrijeme prolazi u mnogo slabijoj igri i utakmica pred 4000 gledatelja na Koševu završava 2:0.

Sloboda – Velež 2:0 (1:0) 1:0 (7.) Mešanović
2:0 (57.) Mešanović
Domaća momčad preko kapetana Enesa Mešanovića dolazi do vodstva u 7. minuti čime kapitalizira početnu inicijativu protiv oslabljenog Veleža.
U 57. minuti svojim drugim pogotkom Mešanović povećava vodstvo Tuzlaka i postavlja konačnih 2:0.

Zrinjski – Slavija 2:1 (0:1)
0:1 (35’) Kokot
1:1 (62’) Kordić (penal)
2:1 (63’) Kordić
Zrinjski od početka ima inicijativu ali Joldić i Krešić u dva navrata ne uspjevaju zatresti mrežu gostiju iz Istočnog Sarajeva. U 23. minuti Vuksanović izbija sam pred domaćeg vratara Mitrovića, koji uspjeva zaustaviti njegov lob udarac. Nakon jedne kontre Kokot u 35. minuti dovodi goste u vodstvo 1:0.
U drugom dijelu Slišković uvodi u igru Ivankovića i Matka ne bi li pojačao pritisak prema golu Dujkovića, ali u 55. minuti Slavija i dalje vodi 1:0. U 65. minuti nakon nepostojećeg auta za Zrinjski, Stanković u svome šesnaestercu igra rukom, sudac pokazuje na bijelu točku. Gostujući nogometaši žele napustiti teren, ali uskoro se vraćaju, a Krešimir Kordić je siguran realizator za 1:1. Isti igrač u narednoj minuti, udarcem glavom dovodi domaće u vodstvo 2:1. Spomenimo i da je trener domaćih Blaž Slišković imao žestok verbalni okršaj sa četvrtim sudcem. Utakmica u Mostaru je završena pobjedom Zrinjskog 2:1.

Čelik – Željezničar 1:0 (0:0)
1:0 (90’) Radoičić (penal)
Pred 5000 ljudi na Bilinom Polju nakon 15 minuta utakmice rezultat i dalje glasi 0:0. Čelik ima više prilika, a igrač gostiju Kamber pogodio je vratnicu.
I nakon 65 minuta igre na Bilinom Polju mreže i dalje miruju, a gosti iz Sarajeva igraju s igračem manje. U posljednjim trenutcima susreta u Zenici sudac Slavko Zovkić svira penal za Zeničane, o kojem će se vjerojatno još govoriti, kojeg Radoičić, uz mnogo muke, šalje u mrežu gostiju i donosi Čeliku važne bodove spasa.

Jedinstvo – Orašje 3:1 (1:1)
1:0 (20’) Basara
1:1 (35.) Mikulić
2:1 (47.)
3:1 (51.) Selimović
Bišćani su od početka krenuli silovito, a do vodstva su stigli u 20. minuti golom Basare. Orašje uzvraća u 35. i poravnava na 1:1. Početkom drugog dijela Bišćani dolaze do nove prednosti od 2:1, a već u 51. minuti Jedinstvo golom Selimovića odlazi na dosta sigurnih 3:1, što je i konačan rezultat utakmice u Bihaću.

Žepče – Modriča 2:0 (1:0)
1:0 (18’) Vuković
2:0 (67’) Imamović
Pogotkom Zorana Vukovića nogometaši Žepča su poveli u 18. minuti. Modriča se nakon primljenog pogotka otvara ali do kraja prvog dijela ne uspjeva poravnati rezultat.
U 67. minuti Imamović postavlja konačnih 2:0.

Borac – Posušje 3:0 (2:0)

1:0 (26’) Benić (penal)
2:0 (37.) Deket
3:0 (87’) Kremenović
Nakon dosta mirnog početka Borac u 26. minuti iz penala preko Benića dolazi do vodstva, a 11 minuta kasnije na 2:0 povisuje Deket, a u samom finišu susreta rezervni igrač, Ignjen Kremenović, postavlja konačnih 3:0.

Radnik – Leotar 0:1 (0:0)
0:1 (57’) Golubović
Po kišovitom vremenu u Bijeljini nakon prvih 45 minuta rezultat glasi 0:0. Gosti iz Trebinja su u tom periodu pokazali nešto bolju igru od domaćie momčadi.
U drugom dijelu Leotar u 57. minuti preko Golubovića dolazi do vodstva 1:0 i na pragu je osvajanja iznimno važnih gostujućih bodova u borbi za opstanak. U Bijeljini je utakmica završena rezultatom 0:1.