Rutinska pobjeda i nova tri boda : „Zmajevi“ petardom ispratili amatere sa Gibraltara (Video)

25 Marta
21:41 2017

Fudbalska reprezentacija BiH ostvarila je treću pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine nakon što je večeras u okviru 5. kola grupe H savladala Gibraltar sa 5:0. „Zmajevi“ su bez nekoliko standardnih fudbalera opravdali ulogu favorita, te sa četiri lopte ispratili jednu od najslabijih selekcija u Evropi.

Počelo je sjajno za izabranike Mehmeda Baždarevića. Miralem Pjanić je u 4.minuti proigrao Vedada Ibiševića koji iskosa sa desne strane pogađa za 1:0. Domaći su dominirali u prvom dijelu. Nakon što je 11. minuti u prilici bio Armin Hodžić, u 16. gosti ne koriste grešku Asmira Begovića, a samo tri minute kasnije Ervin Zukanović je spasio gol BiH nakon što je zaustavio opasan napad amatera sa Gibraltara.

Olakšanje je stiglo u 44. minuti kada Ibišević po drugi put pogađa mrežu gostiju, ovaj put na asistenciju Višće. Iz prvog dijela treba izdvojiti žuti karton Seada Kolašinca zbog kojeg će propustiti najvažniji duel u narednom kolu protiv Grčke. Njega je u drugom dijelu zamijenio debitant Daniel Pavalović.

BiH silovito krenula i u nastavku. Pavlović je nakon svega sedam minuta igre upisao asistenciju za Avdiju Vršajevića koji je zakucao loptu za 3:0. Samo četiri minuta kasnije Vršajević je sada u ulozi asistenta, a Višća pogađa za 4:0.

Do kraja su domaći imali inicijativu, a tačku na i je stavio Ermin Bičakčić za konačnih 5:0. Nakon nepotpunog petog kola bh. fudbaleri su se probili na željeno drugo, a da li će tu ostati znaće se nakon večerašnjeg derbija između Belgije i Grčke.

U narednom kolu BiH će ponovo u Zenici u vjerovatno ključnoj utakmici ugostiti selekciju Grčke.

Grupa H

Rezultati 5. Kola: BiH – Gibraltar 5:0, Kipar – Estonija 0:0, Belgija – Grčka (20.45).

MOSTARAC 27 Marta, 19:00

Moramo biti disciplinovaniji ne smije se desavat da nas najbolji igrac dobija zuti karton koji je automatska suspenzija u najvaznijoj utakmici kvalifikacija protiv Grcke.Znam da je prethodno bio fauliran ali to nije opravdanje on je profesionalac i morao je znati sta ga slijedi ako on napravi namjeran faul.Ovo bi nas moglo kostati veoma mnogo.