Ronaldo vodi Portugal na EURO : Katastrofalan poraz Bosne i Hercegovine u Lisabonu (6:2)

15 Novembra
23:05 2011

Dogodilo se ono èega smo se opravdano pribojavali. Proradio je u Lisabonu najbolji igraè Portugala Cristianao Ronaldo i tako razbio naše snove da naši zmajevi mogu preskoèiti tešku prepreku i ovjeriti vizu za Evropsko prvenstvo naredne godine u ukrajini i Poljskoj. Naš brodolom je poèeo u 7 minuti kada je Ronaldo iz slobodnpg udarca pogodio mrežu Asmira Begoviæa. Nastavljen je prekrasnim golom Nanija u 24 minuti, kada je , sa 30 metara , uputio pravi projektil, koji je završio u rašljama našeg gola. U finišu prvog poluvremena Misimoviæ nas je iz penala vratio u igru, ali je Ronaldo u 53 minuti ponovo stupio na scenu i u svom stilu zabio svoj drugi gol. Èinilo se tada da je sve riješeno pošto je nakon primljenog gola,zbog prigovora iskljuèen Senad Luliæ, ali je naš kapiten Spahiè, 10 minuta kasnije, iz sumnjive pozicije smanjio rezultat  ponovo vratio zmajeve u igru.Nada je meðuti kratko trajala, jer je u 72 minuti Postiga  matirao Begoviæa i to je definitrivno bio kraj.Do kraja utakmice, Portugalci su postigli još dva gola èime je naš poraz u  Lisabonu uèinjen još težim(6:2). Sve u svemu , repretentativci BiH  veèeras su bili nedostojni protivnici Portugalu, koji æe bez svake sumnje igrati znaèajnu ulogi na EURU naredne godine. (Kliker.info)