Roma deklasirala Cesenu : Sjajna igra i gol Miralema Pjanića , rekord Tottija(VIDEO)

21 Januara
22:08 2012

U prvoj utakmici 19. kola Serije A, Roma je kao domaćin ostvarila sigurnu i ubjedljivu pobjedu protiv Cesene rezultatom 5:1, a strijelac petog gola za Vučicu je bio i naš reprezentativac Miralem Pjanić.Roma je povele već u 30. sekundi. Lamela je ušao u šesnaesterac, odigrao petom povratnu loptu za Tottija, koji je šutirao, a lopta zakačila jednog igrača Cesene i prevarila Antoniolija za vodstvo domaćih.

Već u u 9. minuti je bilo 3:0. Lamela je u 8. minuti ponovo uposlio Tottija, koji je volejom zakucao loptu u mrežu Cesene za 2:0, a samo što se krenulo sa  centra, nakon izgubljene lopte gostiju, Greco je na drugoj stativi pronašao Borinija za 3:0 i već tada su riješene sve dileme oko pobjednika.Roma je tako iz prva tri šuta postigla tri gola, a šut našeg reprezentativca Miralema Pjanića u 10. minuti je sa gol-linije izbacio jedan od igrača Cesene.Vučica je do kraja poluvremena napravila još nekoliko dobrih prilika, ali se na poluvrijeme otišlo sa 3:0.

Blago opuštanje igrača Rome u nastavku je iskoristio Eder u 59. minuti. Nakon sjajne dubinske lopte, odlično se snašao, prebacio i zaobišao Stekelenburga i smanjio na 3:1. Ipak, samo dvije minute kasnije, nakon kornera Tottija, Heinze je glavom pogodio stativu, a Juan natrčao i postigao četvrti gol za Rimljane.U 70. minuti u listu strijelaca se upisao i naš reprezentativac Miralem Pjanić. Šutirao je sa vrha šesnaesterca, Antonioli odbio loptu, a Pjanić ponovo natrčao i sa nekih desetak metara, lijevom nogom, postigao i peti gol za Romu. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat ove utakmice, u kojoj je Roma došla do četvrte uzastopne pobjede, kojom se približila vrhu.(Kliker.info-SportSport)